Strona główna Wydarzenia Opłata za zakup biletu u konduktora w górę

Opłata za zakup biletu u konduktora w górę

2

1 czerwca 2019 roku Koleje Dolnośląskie wprowadzą zmiany dotyczące wysokości dodatkowych opłat, związanych ze sprzedażą biletów bezpośrednio w pojazdach regionalnego przewoźnika. Zmiany w cenniku dotyczyć będą także opłaty za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu.

Od czerwca z 5 do 8 złotych wzrośnie opłata dodatkowa w sytuacji, gdy pasażer nie zdąży kupić biletu na podróż, a wsiada na stacji z czynną kasą. Ponadto zmianie ulegnie cena dodatkowej płatności w sytuacji, gdy pasażer nie zgłosi się do obsługi pociągu z chęcią kupna biletu zaraz po wejściu do pojazdu. Pasażerowi podróżującemu bez biletu, konduktor podczas kontroli, doliczy do zakupionego biletu dodatkową opłatę w wysokości 60 złotych. Wzrośnie też opłata dodatkowa za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt z 15 do 20 zł.

Przedstawiciele Kolei Dolnośląskich przypominają przy tej okazji o automatach biletowych w pojazdach typu Impuls 45WE, w których za bilet można zapłacić kartą płatniczą. Zapraszają również do Biur Obsługi Klienta na Dworcu Głównym we Wrocławiu oraz legnickim dworcu kolejowym. Bilety można nabyć również za pośrednictwem aplikacji mobilnych: System eKD, KOLEO, SkyCash. Z dalszymi informacjami dotyczącymi zakupu biletów można się zapoznać na stronie internetowej przewoźnika.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułJechał pod wpływem środków odurzających. Wpadł z marihuaną
Następny artykułUchwała alkoholowa do zmiany? Radni jednomyślnie za, prezydent przeciw