Strona główna 112 Jechał pod wpływem środków odurzających. Wpadł z marihuaną

Jechał pod wpływem środków odurzających. Wpadł z marihuaną

0

W ręce policjantów ze Strzegomia wpadł 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który jechał samochodem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w chwil zatrzymania miał przy sobie kilka porcji marihuany.

zdjęcie ilustracyjne

14 maja policjanci patrolujący rejon miasta Strzegom około godz. 17.00 zauważyli samochód osobowy marki Opel. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący, 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na tym nie zakończyły się problemy 34-latka. – W czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. 34-latek posiadał przy sobie kilka porcji tego narkotyku – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego może go spotkać kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWypadek między Komorowem a Mokrzeszowem
Następny artykułOpłata za zakup biletu u konduktora w górę