Strona główna 0_Slider Od Händla do pieśni ludowych. Imponujące Mazowsze w Kościele Pokoju

Od Händla do pieśni ludowych. Imponujące Mazowsze w Kościele Pokoju [FOTO/VIDEO]

0

Nie zawiódł się żaden z uczestników koncertu najsłynniejszego polskiego zespołu pieśni i tańca. 700 osób podziwiało kunszt muzyczny i wokalny artystów, a także efekty wizualne, towarzyszące występowi Mazowsza w świdnickim Kościele Pokoju.

Koncert „Piękna nasza Polska cała” został zorganizowany przez samorząd miejski i powiatowy w Świdnicy z okazji 15.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z zaproszenia skorzystała rekordowa liczba widzów. W pięknym wnętrzu świdnickiego Kościoła Pokoju, świątyni z listy dziedzictwa UNESCO, konieczne było dostawienie krzeseł, by pomieścić wszystkich zainteresowanych koncertem.

Orkiestra, chór i soliści Mazowsza przygotowali utwory zarówno ze swojego „żelaznego” repertuaru, jak i pieśni dedykowane miejscu koncertu. Były więc i pieśni Händla, i patriotyczne, ale nie zabrakło także utworów ludowych, jak choćby rozsławionej przez znakomity film „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego piosenki „Dwa serduszka”.

Mazowsze nie po raz pierwszy w ostatnim czasie gościło w powiecie świdnickim. Zespół w 2018roku wystąpił w Świdnicy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a w Strzegomiu uświetnił galę bożonarodzeniową.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński
Nagranie użyczone przez Bożenę Pytel

Poprzedni artykułUczcili przy szachownicach pamięć Salo Landaua [FOTO]
Następny artykułMarconi Duathlon Świdnica 2019 – PODSUMOWANIE I PODZIĘKOWANIA