0

W 26. kolejce piłkarskiej IV ligi drużyna Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica powalczy na wyjeździe z Sokołem Marcinkowice. Zapraszamy na relację live.

Rozpoczynamy spotkanie.

Skład Dabro-Bau Polonii-Stali: B. Kot, Białas, Sowa, Salamon, Florian, Filipczak, Białasik, Myrta, Kozachenko, Baumgarten, Lima Santos

3′ – dobra akcja biało-zielonych, niestety brakło dokładności w końcowej fazie akcji

4′ – bardzo groźny strzał głową jednego z rywali, świetnie między słupkami spisuje się Bartek Kot.

5′ – Myrta decyduje się na uderzenie z dystansu – mocno niecelne.

8′ – bardzo dobrze do ofensywnej akcji podłącza się Florian, strzał naszego obrońcy broni bramkarz Sokoła.

10′ – teraz swojej szansy szukał Białasik, jego próba jednak zablokowana.

Skład biało-zielonych dziś mocno przemeblowany, ze względu na kartki, lekkie urazy i sprawy zawodowe pauzują Julio Cezar Gruba Filho, Wojciech Szuba i Łukasz Kot. W ich miejsce na murawie oglądamy bardzo zdolnych juniorów – Białasa, Floriana i Filipczaka.

15′ – Kozachenko mija bramkarza i kieruje piłkę w stronę bramki, w ostatniej chwili interweniuje obrońca.

16′ – Filipczak uderza z linii 16. metra – w ostatniej chwili strzał zablokowany przez jednego z defensorów Sokoła.

18′ – rzut rożny dla świdniczan – niecelna główka Sowy.

Bardzo otwarty mecz w Marcinkowicach, obie drużyny stawiają na ofensywę.

19′ – odgryzają się teraz przeciwnicy, znów czujny w bramce Kot.

25′ – cały czas więcej z gry mają goście ze Świdnicy, zabrakło niestety Baumgartenowi precyzji przy przyjęciu piłki.

28′ – niestety kontra rywali zakończona czerwoną kartką dla Floriana – gramy w dziesięciu. To była typowa akcja ratunkowa.

31′ – fatalnie układa nam się ten pojedynek. Bartek Kot fauluje w polu karnym, a gola z 11 metrów strzela Mateusz Magusiak. Przegrywamy 0:1!!!

34′ – podejmujemy walkę i mimo osłabienia liczymy na odrobienie strat. Znów gościmy na połowie rywali. Na strzał z dystansu zdecydował się Myrta, piłka po bloku opuściła pole gry.

38′ – fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Limy Santosa. Mamy remis 1:1!!!

40′ – mocno potraktowany Lima Santos, później nasza wrzutka w pole karne niestety nieskuteczna.

Jak na razie kompletnie nie widać na boisku, że gramy w osłabieniu. Oby tak było do końca.

45′ – niestety w samej końcówce pierwszej odsłony tracimy gola na 1:2. Rybiński znajduje się oko w oko z Kotem i mocnym strzałem trafia na 2:1!!!

koniec pierwszej połowy.

rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

46′ – błyskawiczna akcja gospodarzy, Rybiński mija Kota i strzela na 3:1!!!

49′ – znakamita szansa Santosa, instynktownie broni jednak Janiczak i wynik się nie zmienia.

50′ – mimo mocnych przeciwności losu (gramy w dziesięciu) i niekorzystnego wyniku wciąż wierzymy i walczymy o zaliczenie kolejnych trafień. Nie rezygnujemy z walki w tym meczu, ciężko pracując na całym boisku.

53′ – do tego w Marcinkowicach zaczyna kropić deszcz, który nie ułatwi nam sprawy walki o kolejne gole.

53′ – żółta kartka – Wejerowski

58′ – Szczygieł zastępuje Białasa. Zwiększamy liczbę zawodników ofensywnych, chcemy w tym boju jeszcze powalczyć.

61′ – z dystansu uderza Białasik – piłka wyraźnie mija poprzeczkę bramki Sokoła.

64′ – rzut wolny dla świdniczan, dośrodkowujemy w pole karne miejscowych, ale czujni są przeciwnicy.

68′ – Santos dorzuca piłkę z lewej flanki, akcję głową kończy Sczygieł. Do akcji wkroczył bramkarz Sokoła, broniąc to uderzenie.

69′ – odpowiadają gospodarze, strzał zawodnika z Marcinkowic jednak niecelne.

70′ – dobre szanse dla Dabro-Bau Polonii-Stali, najpierw zablokowany Myrta, chwilę później Szczygieł.

71′ – boisko opuszcza Baumgarten, w jego miejsce Orzechowski.

76′ – tempo meczu nieco spadło, wciąż szukamy swoich szans, ambitnie walcząc o złapanie kontaktu.

83′ – Białasik – żółta kartka.

87′ – seria wrzutek w pole karne Sokoła, brakuje niestety trochę szczęścia w dojściu do dobrej sytuacji.

90′ – powoli wkraczamy w doliczony czas gry, chyba nie uda nam się już odwrócić losów meczu i pierwsza porażka ligowa w 2019 roku może stać się faktem.

koniec spotkania – przegrywamy 1:3!