Strona główna 0_Slider Nocne zwiedzanie w Muzeum Kolejnictwa

Nocne zwiedzanie w Muzeum Kolejnictwa

0

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) została zorganizowana w Berlinie w 1997, podobne inicjatywy obecnie podejmuje 140 miast Europy. Do nocnego, bezpłatnego zwiedzania zaprasza także jaworzyńskie muzeum.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej otwiera swoje podwoje w 2019 roku już po raz dwunasty. W tym roku zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia niedostępnych na co dzień zakamarków – m.in. warsztatu, schronu przeciwlotniczego z lat 40-tych czy kuźni. – Czekamy na Państwa w godzinach 19:00 – 22 00 wstęp bezpłatny, na terenie Muzeum czynne Kolejowe Bistro. Poczujcie klimat lat 70! – zachęcają organizatorzy.

Muzeum ma także dodatkową ofertę. Chętni mogą zostać do rana i skorzystać z noclegów w wagonach sypialnianych. Nocleg jest płatny, a szczegóły można znaleźć na stronie muzeum.

Do zwiedzania zaprasza Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, która prowadzi także dwie inne placówki muzealne. Również one – Młyn Hilberta w Dzierżoniowie oraz Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia na Śląsku – będą dostępne za darmo w godzinach wieczornych 18 maja. Więcej na stronie www.muzeumtechniki.pl

/opr. red./

Poprzedni artykułPowiatowe zmagania zdolnych matematyków
Następny artykuł„Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie”. Spotkanie autorskie