Strona główna Kultura „Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie”. Spotkanie autorskie

„Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie”. Spotkanie autorskie

0

13 grudnia 2017 roku, w 36. rocznicę wprowadzenia przez komunistyczny reżim stanu wojennego promocję miała cenna publikacja. Opracowanie “Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie” przygotował związany zawodowo z Aresztem Śledczym w Świdnicy kpt. Bartłomiej Perlak. Za tydzień na spotkanie z autorem zaprasza Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Książka zawiera unikatowe i bezcenne aneksy z blisko 2 tysiącami nazwisk osób internowanych w latach 1981-82.

Dla większości opozycjonistów zatrzymania w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku były szokiem, ale o zaskoczeniu służb nie ma mowy. Akcja była przygotowywana od dawna. W jaki sposób? Gdzie umieszczano zatrzymanych? Jakie warunki panowały w ośrodkach odosobnienia? Co internowani jedli, czy mieli opiekę medyczną, czy byli poddawani represjom? Czy buntowali się? Na te pytania niezwykle szczegółowo odpowiada autor publikacji, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Spotkanie z kpt. Bartłomiejem Perlakiem, autorem książki „Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie”, odbędzie się w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy  25 maja 2019 r. o godz. 14.00.

Poprzedni artykułNocne zwiedzanie w Muzeum Kolejnictwa
Następny artykułPorysował auto i odjechał. Właściciel szuka świadków