Strona główna 0_Slider Maturalny maraton czas zacząć!

Maturalny maraton czas zacząć!

0

Język angielski, geografia, biologia, historia i chemia to najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów z powiatu świdnickiego, przedmioty zdawane pisemnie. Początek maturalnego maratonu już dziś! Wyniki egzaminu dojrzałości zostaną ogłoszone 4 lipca. Od nich zależy, czy absolwenci trafią do wymarzonych uczelni.

Tradycyjnie już, na pierwszy ogień pójdzie egzamin z języka polskiego. Początek 6 maja o godzinie 9. We wtorek maturzyści zdawać będą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a w środę język angielski. Ze szczegółowym harmonogramem można się zapoznać na tabelach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną:

W sumie w powiecie świdnickim do egzaminu dojrzałości przystąpi 917 absolwentów liceów oraz techników. Które przedmioty tegoroczni maturzyści wybierali najczęściej? Wśród języków obcych bezkonkurencyjny okazał się język angielski, który zdawać będzie aż 847 osób. Z kolei do egzaminu z języka niemieckiego przystąpi 80 absolwentów. Nieliczni zmierzą się z językami: rosyjskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim.

W przypadku przedmiotów dodatkowych, 275 osób przystąpi do testu z geografii, 200 – biologii, 109 – fizyki, 81 – historii, 57 – chemii, 35 – wiedzy o społeczeństwie, 24 – informatyki, 6 – filozofii, 4 – historii sztuki, a jeden śmiałek zmierzy się z historią muzyki.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja. Ustna natomiast zakończy się 25 maja. Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego wyznaczono na 4 lipca. W razie niepowodzenia zdający będą mogli spróbować swoich sił ponownie, podczas egzaminów poprawkowych, które odbędą się w dniach 20-21 sierpnia.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŁatwo nie było, ale po raz drugi ogrywamy Orła [FOTO]
Następny artykułPo polsku i po łacinie, od XVII wieku po współczesność. Koncert w Kościele Pokoju [FOTO]