Strona główna Kultura Po polsku i po łacinie, od XVII wieku po współczesność. Koncert w...

Po polsku i po łacinie, od XVII wieku po współczesność. Koncert w Kościele Pokoju [FOTO]

0

Ewangelicki Chór Kościelny z Jaworza wystąpił w niedzielę w Kościele Pokoju. Zespół, który istnieje przy parafii ewangelicko-augsburskiej w Jaworzu na Śląsku Cieszyńskim od 1912 roku, koncertuje w kraju, a także w Niemczech, Holandii, Słowacji, na Litwie.

Opiekunem zespołu jest ks. proboszcz Władysław Wantulok, a dyrygentką Krystyna Gibiec. – Od ponad stu lat uświetniamy nabożeństwa kościelne. Śpiewamy przede wszystkim pieśni kościelne, ale też pieśni regionalne Śląska Cieszyńskiego – opowiada Roman Chmiel, prezes chóru.

45-osobowe grono tworzące chór to wyłącznie amatorzy różnych profesji, w wieku od 25 do 82 lat, których łączy zamiłowanie do śpiewania. Spotykają się na próbach w każdy wtorek. – Nie robimy żadnych egzaminów przy naborze. Śpiewa z nami każdy, kto chce i czuje się na siłach. To dla nas także wspólna zabawa i wsparcie – mówi prezes.

Świdnicki Kościół Pokoju chór odwiedził po raz pierwszy. W niedzielny wieczór wystąpił z pieśniami kościelnymi od XVII wieku po współczesność, które zaśpiewano po polsku i w łacinie.

/Kościół Pokoju w Świdnicy, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMaturalny maraton czas zacząć!
Następny artykułDominacja młodych lekkoatletów z SP 105 [FOTO]