Strona główna 0_Slider Dworzec i ogród różany pod czujniejszym okiem kamer

Dworzec i ogród różany pod czujniejszym okiem kamer

0

Świdnicki magistrat potwierdza plany dotyczące wymiany kamer miejskiego monitoringu na dworcu kolejowym oraz montażu nowego urządzenia na placu 1000-lecia.

W miniony piątek radni wyrazili zgodę na dokonanie zmian w budżecie miasta, w tym przeznaczenie 20 tys. złotych na modernizację kamer na dworcu Świdnica Miasto oraz kolejnych 20 tysięcy na rozbudowę monitoringu na placu 1000-lecia, w rejonie ogrodu różanego.

W drugim przypadku o podjęcie przez miasto działań wnioskował radny Wiesław Żurek. – W chwili obecnej funkcjonujący tam monitoring miejski obejmuje swoim zasięgiem zbyt małą część tego skweru – twierdził w interpelacji złożonej na ręce prezydent Świdnicy. W odpowiedzi uzyskał zapewnienie o montażu nowej kamery.

Po dokonaniu zmian w budżecie, świdnicki magistrat wylicza teraz, jaki będzie zakres prac przy modernizacji miejskiego monitoringu. – W Ogrodzie Różanym zamontowana zostanie nowa kamera obrotowa, która zwiększy zakres widoczności tego terenu. Na dworcu kolejowym 5 sztuk kamer stacjonarnych wymienionych zostanie na obrotowe. Zadania te zrealizowane zostaną do końca czerwca br. – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Aktualnie w skład systemu miejskiego monitoringu wchodzą 83 kamery.

/mn/

Poprzedni artykułAleksander Kwaśniewski w Świdnicy [ODWOŁANE]
Następny artykułŚwidniczanie świętują Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej