Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Historyczne rekonstrukcje w Strzegomiu, Dzień Bańki Mydlanej nad zalewem, a może poszukiwanie skarbów na giełdzie staroci? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Prezentacja wyposażenia podczas Radu Arado we Wrocławiu (fot. organizatorów)

Rajd Arado w Strzegomiu i Wieśnicy (sobota-niedziela)

Rajd Arado to największe wydarzenie o profilu militarnym w Europie Środkowej. Edukacja historyczna w formie lekcji historii ożywionej (rekonstrukcji historycznej) to sposób przekazu, który od wielu lat doskonale sprawdza się na całym świecie. Środowiska patriotyczne oraz promujące dzieje oręża polskiego od dłuższego czasu stawiają na tę właśnie formę popularyzowania nie tylko dziejów lokalnych, ale także tradycji i kultury, jak również krzewienia postaw związanych z umiłowaniem Ojczyzny. Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierzać będzie Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Program Rajdu Arado w gminie Strzegom:

04.05 (sobota) Strzegom + Wieśnica:
20.30 – Wieczorna prezentacja sprzętu w Strzegomiu (Rynek)
22.00-23.30 – Działania w miejscowości Wieśnica (pod Strzegomiem)

05.05 (niedziela) Strzegom
11.00 – Prezentacja sprzętu w Strzegomiu (Rynek)
13.00 – Inscenizacja w Strzegomiu (Rynek)
14.00-15.00 – Prezentacja sprzętu w Strzegomiu (Rynek)
15.30 – Oficjalne zakończenie Rajdu

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości na świdnickim Rynku (niedziela)

Giełda Staroci od prawie 50 lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Giełda trwa zwyczajowo od godziny ok. 7.30 do 13.00.

Marconi Duathlon Świdnica (niedziela)

Pierwszy Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 5 maja. Zapowiada się wspaniałe święto sportu w zupełnie nowym miejscu na duathlonowej mapie Polski. Do udziału w sportowych zmaganiach zapisało się ponad 330 zawodników.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W Świdnicy odbędzie się wyścig na dwóch dystansach:

CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Podczas Marconi Duathlonu Świdnica zaplanowano również zawody GreatKids, czyli dystanse dla dzieci oraz klasyfikacje juniorskie w Sprincie.

Więcej informacji na stronie zawodów.

Bubble Day – Dzień Bańki Mydlanej nad zalewem (niedziela)

Dzień Bańki Mydlanej odbędzie się 5 maja nad zalewem Witoszówka, przy bosmanacie. Impreza potrwa od godziny 11.00 do 17.00. Oprócz bańkowych pokazów i zabaw z animatorami nie zabraknie też strefy z darmowym płynem do puszczania wielkich baniek mydlanych. Powstanie też strefa relaksu i wypoczynku, dla najmłodszych stanie dmuchany zamek. – Na miejscu będzie również możliwość zakupu akcesoriów do duuuuużych baniek. Możecie zabrać ze sobą swój sprzęt do tworzenia baniek – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Targ Ziemi w Kraskowie (niedziela)

Miody, sery, uprawiane ekologicznie warzywa, mąka z zabytkowego młyna, naturalne kosmetyki, wyroby rękodzielników, piwa rzemieślnicze i wino z lokalnej winnicy – to tylko część oferty drugiego w tym roku Targu Ziemi. Stowarzyszenie Kooperatya124 i GOK Marcinowice zapraszają do przypałacowego gospodarstwa w Kraskowie w niedzielę, 5 maja od 11.00 do 15.00.

Chór z Jaworza w Kościele Pokoju (niedziela)

Ewangelicki Chór Kościelny z Jaworza wystąpi 5 maja w Kościele Pokoju w Świdnicy. Usłyszymy pieśni kościelne od XVII wieku po współczesność, które chórzyści zaśpiewają po polsku i w łacinie. Początek koncertu o godzinie 17.00. W programie m.in. utwory Charlesa Gounoda, Mildreda Burtona, Waltera Hoflinga. Wstęp wolny.

Spektakl „Żona do adopcji” w Świdnicy (niedziela)

/opr. mn/

Poprzedni artykułTrwa walka o przepustkę do kolejnej rundy Mistrzostw Polski!
Następny artykułOtworzyli sezon turystyczny na Wielkiej Sowie