Strona główna 0_Slider Bijemy kolejne rekordy Polski w Galerii Świdnickiej

Bijemy kolejne rekordy Polski w Galerii Świdnickiej

0

Już po raz czwarty w Galerii Świdnickiej aktywiści z Aktywni24 oraz wszyscy chętni podejmą się próby pobicia aż trzech Rekordów Polski – jazdy na rowerze, ergometrze wioślarskim oraz biegania. Będzie sportowo, różnorodnie i z pewnością każdy z uczestników wydarzenia znajdzie coś dla siebie. Inicjatywie tradycyjnie będzie przyświecał także szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników km zostanie przemnożony przez 1 zł, a uzbieraną w ten sposób kwotę organizatorzy przekażą na działanie charytatywne. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także dodatkowych atrakcji pod hasłem „Zwariowane rowery”.

W zeszłym roku rowerzystom udało się wykręcić aż 1416,8 km, biegacze w sumie przebiegli 296,32 km, a na ergometrze pokonano 307,91 km. Czy w tym roku uda się ustanowić nowe rekordy Świdnicy i Polski?

Organizatorzy po raz kolejny zaprosili świdniczan i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu Aktywni24 w Galerii Świdnickiej. Lista uczestników znajduje się TUTAJ. Bicie rekordów rozpocznie w sobotę, 11 maja o godz. 9.00. Zakończenie akcji zaplanowano 24 godziny później, na 9.00 następnego dnia.

Kategorie rekordów, z którymi będzie można się mierzyć to:

 1. Największa moc wygenerowana na rowerze stacjonarnym w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie,
  2) Najwięcej kilometrów pokonanych na bieżni elektrycznej w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie,
  3) Najwięcej kilometrów przepłyniętych na ergometrze wioślarskim w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie.

Celem wydarzenia jest promowanie wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, ergometrze oraz biegania oraz popularyzacja zdrowego trybu życia, a także doskonała sportowa zabawa.

Warto dodać, że ustanawianie nowych Rekordów Polski nie będzie jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy przedsięwzięcia. Każdy przebyty przez uczestników kilometr zostanie na koniec przemnożony przez kwotę 1 zł. Uzbierana w ten sposób suma pieniędzy zostanie przeznaczona w tym roku na zakup roweru rehabilitacyjnego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bliżej Ciebie” ze Świdnicy.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie także dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Galerię Świdnicką. Zabawa pod hasłem „Zwariowane rowery” skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W jej programie zaplanowano:

  • tor „drifttrike”, na którym na specjalnych trójkołowcach, manualnych i elektrycznych, będziecie mogli wpaść w kontrolowany poślizg,
  • tor samochodzików wyścigowych „slot car” napędzany energorowerami,
  • pokaz kilku innych zwariowanych pojazdów, które sprawią wiele frajdy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorami imprezy są: Galeria Świdnicka, Biuro Rekordów, Urząd Miejski w Świdnicy, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

/Oprac. AN/
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułŚwidnickie trio „La chanson” w Biberach
Następny artykułKubły z czipami, segregacja na pięć frakcji