Strona główna 0_Slider Autobusem przez Świebodzice od dzisiaj bez biletu

Autobusem przez Świebodzice od dzisiaj bez biletu

3

Świebodzice są pierwszą gminą w powiecie świdnickim, w której nie trzeba opłacać przejazdu autobusami publicznej komunikacji. Radni decyzję podjęli w w kwietniu, od dzisiaj weszła w życie.

Wprowadzenie darmowych przejazdów burmistrz Paweł Ozga uzasadniał potrzebą zmniejszenia zanieczyszczenia w mieście i zachęcenia większej liczby osób do korzystania ze zbiorowego transportu. To marchewka, a kijem ma być zapowiedziane przez szefa miasta utworzenie strefy płatnego parkowania.

Mieszkańcy od dzisiaj bez biletu mogą korzystać z trzech miejskich linii. Autobusy rozpoczynają kursy przed godziną 5.00, ostatnie kursy realizowane są około 23.00. Rozkłady jazdy i trasy można znaleźć TU.

Bez biletów na Dolnym Śląsku wszyscy pasażerowie jeżdżą w Bierutowie, Głuszycy i Kamiennej Górze. W Legnicy i Wrocławiu bezpłatne przejazdy mają niektóre grupy pasażerów, m.in. uczniowie.

O wprowadzenie darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży w Świdnicy apelowało w 2018 roku  Świdnickie Forum Rozwoju, partia Razem i Kukiz’15. Bez skutku.

/red./

Poprzedni artykułStrzegomski kulturysta najlepszy w Europie!
Następny artykułJedyny taki salon samochodowy w Świdnicy