Strona główna 0_Slider Alarmy bombowe podczas matur w świdnickich szkołach

Alarmy bombowe podczas matur w świdnickich szkołach

1

Drugi dzień matur i kolejne zgłoszenia o podłożeniu ładunków wybuchowych w szkołach. Dzisiaj alarm dotyczył także pięciu szkół w powiecie świdnickim.

Alarm nie przeszkodził maturzystom z I LO w napisaniu egzaminu. Fot. Dariusz Nowaczyński

Alarmujące e-maile dotarły do I LO, III LO, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie i Technikum Ortopedycznego w Świdnicy. Tylko w tej ostatniej szkole matura została opóźniona o 20 minut. – Wszystkie placówki zostały sprawdzone, zagrożenia nie było – zapewnia Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Matura z matematyki została przeprowadzona.

E-mail z informacją o podłożeniu bomby w naszej szkole pochodził z godziny 23.46, a odczytaliśmy go dzisiaj po godzinie 6.00. Treść była bardzo dziwna, ale z tego co wiem, w każdej ze szkół informacja miała inne brzmienie – mówi dyrektor I LO Robert Kasków. Szkołę zabezpieczyli policjanci, a wszystkie pomieszczenia, gdzie miała się odbyć matura oraz przyległe zostały skrupulatnie sprawdzone przez pirotechnika. Uczniowie i nauczyciele na zakończenie działań specjalisty czekali na parterze szkoły. Egzamin został przeprowadzony bez przeszkód.

Jak informuje Radio Wrocław, alarmy bombowe ogłoszono w 28 szkołach na Dolnym Śląsku, oprócz Świdnicy także w Dzierżoniowie, Legnicy i we Wrocławiu.

Wczoraj w całej Polsce odnotowano 122 alarmy. Tylko w jednej szkole matura została przerwana, a uczniowie egzamin z języka polskiego napiszą w czerwcu.

Policja nie ustaliła dotychczas autorów e-maili z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Poprzedni artykułKwiaty cebulowe – to warto wiedzieć
Następny artykułZapomniany zamach stanu. Wykład w świdnickim muzeum