Strona główna Wydarzenia Życzenia w Dniu Pracownika Ochrony Zdrowia

Życzenia w Dniu Pracownika Ochrony Zdrowia

0

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, który zbiega się z Dniem Pracownika Ochrony Zdrowia. Z tej okazji w świdnickim starostwie została zorganizowana skromna uroczystość.

Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r. jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego.

W tym roku, podobnie jak w 2018, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” – mówi Alicja Synowska z zarządu powiatu świdnickiego. – W Polsce w tym samym dniu obchodzimy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia.

5 kwietnia  w Starostwie Powiatowym w Świnicy zorganizowano spotkanie z dyrektorami i przedstawicielami publicznych oraz niepublicznych placówek medycznych. W spotkaniu uczestniczyli również przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu  Maria Pałeczka, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu Paweł Łukasiński, przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy Ewa Kowalska oraz przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu  Krystian Werecki.

Spotkanie było okazją do wymiany informacji, doświadczeń oraz rozmów o problemach nurtujących podmioty lecznicze w naszym powiecie. Życzenia przekazał wicestarosta  Zygmunt Worsa, a obchody  uświetniła uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy Karolina Krupa, która zaśpiewała dwie piosenki „Szyba” i „W zielone gramy”.

/Źródło i zdjęcia Starostwo Powiatowe w Świdnicy/

Poprzedni artykułSześciu nietrzeźwych kierowców
Następny artykułLiga Mistrzów UEFA w CINEMA3D [ROZWIĄZANIE KONKURS]