Strona główna 112 Sześciu nietrzeźwych kierowców

Sześciu nietrzeźwych kierowców

0

Nie pomagają apele ani surowe kary. Policjanci na drogach powiatu świdnickiego w miniony weekend zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierowców.

W piątek, 5 kwietnia w ręce mundurowych wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Na terenie Świebodzic zatrzymany został 33-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, który miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie oraz na terenie gminy Strzegom zatrzymany został 52-letni kierujący pojazdem Renault Kangoo, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila.

W sobotę, 6 kwietnia na terenie Świdnicy zatrzymano 40-latka kierującego pojazdem Seat Cordoba, który kierował mając  blisko 1,25 promila w organizmie. Tego samego dnia na terenie Świebodzic zatrzymana została 61-letnia kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, u której badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 7 kwietnia  policjanci zatrzymali następnych dwóch  nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 19-latek zatrzymany na terenie gminy Żarów, kierował samochodem osobowym marki BMW mając 1,1 promila alkoholu w organizmie i niechlubny rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Świdnicy to 39-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat mając 1,7 promila.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułStrajk trwa. Co z egzaminem gimnazjalnym?
Następny artykułŻyczenia w Dniu Pracownika Ochrony Zdrowia