Strona główna 0_Slider Znana powieść króla grozy w nowej wersji filmowej. „Smętarz dla zwierzaków” wkrótce...

Znana powieść króla grozy w nowej wersji filmowej. „Smętarz dla zwierzaków” wkrótce w kinach! [KONKURS CINEMA3D]

0

Jedna z najbardziej przerażających powieści Stephena Kinga doczekała się zupełnie nowej adaptacji filmowej. Czego możemy się spodziewać po nowej odsłonie „Smętarza dla zwierzaków”? Jak bardzo został zmieniony książkowy pierwowzór? Czy sprosta poprzedniej wersji filmowej? O tym przekonamy się już wkrótce. Film, bowiem wejdzie do polskich kin już 3 maja. To właśnie z tą premierą związany jest nasz kolejny, wielki konkurs filmowy. Do wygrania aż 12 biletów na seanse w Cinema3D w Świdnicy.

Powieściowy pierwowzór autorstwa mistrza grozy ukazał się natomiast w 1983 roku, a pierwszą filmową adaptację w reżyserii Mary Lambert świat ujrzał sześć lat później. Po sukcesie powstała też druga część horroru. Sequel spotkał się jednak z chłodnym przyjęciem widzów.

Za nową wersję znakomitej i mrocznej powieść Stephena Kinga „Smętarz dla zwierząków” odpowiedzialni są natomiast reżyserzy – Kevin Kölsch i Dennis Widmyer. Fabuła została przeniesiona do współczesności, ale zarys historii pozostaje bez zmian.

Doktor Louis Creed wraz ze swoją żoną oraz dwójką dzieci przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka w stanie Maine. Nowy dom znajduje się tuż przy niebezpiecznej autostradzie. Ich najbliższym sąsiadem jest Jud Crandall, który pewnego dnia pokazuje nowej rodzinie cmentarz zwierząt. To odkrycie będzie miało mrożące krew w żyłach skutki.

W rolach głównych występują Jason Clarke, znany widzom m.in. z filmów „Everest”, „Ewolucja planety małp” czy „Gangster”, a u jego boku gra Amy Seimetz, która wystąpiła m.in. w filmie „Obcy: Przymierze” (2017r.). W postać sąsiada rodziny Creedów wciela się natomiast John Lithgow, któremu uznanie przyniosły takie produkcje jak „Świat według Garpa”, „Czułe słówka”, „Footloose”, „Raport Pelikana” czy „Na krawędzi”. Aktor ma na stwoim koncie dwa Złote Globy oraz nagrody Emmy, w tym za rolę drugoplanową w serialu dramatycznym „The Crown”( od 2016r.).

Nowa odsłona „Pet Sematary” weszła do światowych kin 4 kwietnia. W Polsce premiera filmu zapowiada jest na 3 maja. Film zobaczymy także w świdnickim kinie Cinema 3D.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany jest nasz kolejny, wielki konkurs filmowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy w przesłanym na adres [email protected] mailu, wymienić: Najbardziej znane adaptacje powieści Stephena Kinga (co najmniej 3). Mail powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na odpowiedzi czekamy do 6 maja do południa. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułŻal niewykorzystanych okazji…
Następny artykułMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk królami Świdnicy! [68 ZDJĘĆ/VIDEO]