Strona główna Kultura „Zero Procent” wraca na scenę

„Zero Procent” wraca na scenę

0

Byli jednym z najciekawszych zespołów muzycznych, tworzonych przez mieszkańców powiatu świdnickiego. Z sukcesem uczestniczyli w telewizyjnym talent show i zagrali jako debiutanci na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Po pięciu latach milczenia grupa zapowiada powrót.

Zespół Zero Procent zawiesił działalność w 2013 roku po wydaniu drugiej płyty „Nieuniknione” i sukcesach w programie emitowanym na żywo przez TVP1 „Śpiewaj i Walcz”, gdzie spośród 2,5 tys. uczestników doszli do finału jako jedyni pod nazwą zespołu.

Zagrali tam swoje aranżacje polskich, topowych piosenek m.in „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, „Cykady na Cykladach” Mannamu , „Kryzysowa narzeczona” zespołu Lady Pank czy „Prześliczna Wiolonczelistka” Skaldów.

Występ w programie „Śpiewaj i Walcz” był dla nich przepustką do występu na 47. KFPP Opole 2010, podczas koncertu „Debiuty”. Dzięki głosom telewidzów, z Opola wyjechali z pierwszym wyróżnieniem. Wówczas, jako pierwsi w historii Festiwalu, zagrali utwór grupy BOYS z nurtu disco polo, we własnej rockowej aranżacji. Kilka lat później swoją wersję tego utworu na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentowała również Maryla Rodowicz.

Zespół Zero Procent tworzył muzykę rockową w latach 1999-2013. Wydali dwa oficjalne albumy, anglojęzyczną płytę „Inevitable” z 2007 roku oraz „Nieuniknione” z 2012 roku. W latach 2008-2013 w niezmienionym składzie, z którym zdobyli największe sukcesy, zagrali ponad 300 koncertów, po czym w 2013 roku zawiesili nagle działalność.
O powodach i planach na przyszłość opowiadają w wywiadzie (autor Tomasz Szmajda), w którym zapowiadają powrót na muzyczną scenę.

Zero Procent w latach największych sukcesów [2008-2013] tworzyli:
Kamil „Franek” Franczak – wokal, Paweł „Pablo” Sierakowski – gitara, Daniel „Dada” Urbaniak – gitara, Krzysztof „Chris” Brzeziński – bas, Maciej „Max” Magoch – perkusja.

Wznawiają swoją działalność w tym samym składzie.

/opr. red./
Zdjęcie Zero Procent

Poprzedni artykuł„Twój zawód – Twoja przyszłość”. Zbliża się Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej
Następny artykułLares szuka nowego domu