Strona główna Zwierzaki Lares szuka nowego domu

Lares szuka nowego domu

0

Lares to około 3-letni psiak w typie malamuta. Jest psem oryginalnej urody, wygląda jak wielki misiek, ale należy pamiętać, że to pies bardzo energiczny, dlatego poszukuje odpowiedzialnego domu.

Lares jest pozytywnie nastawiony do ludzi. Bardzo wylewnie wita swoich opiekunów, niekiedy zapomina o tym, że jest duży – wydaje mu się, że jest wielkości kilkukilogramowego szczeniaka. Pies jest bardzo energiczny, kiedy się nudzi, skacze i potrafi strącać przedmioty. Nie jest przyzwyczajony do zamknięcia, nie wygląda na psa obytego z mieszkaniem, dobrze czuje się na zewnątrz – mówią pracownicy świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Lares jest bardzo kontaktowym, proludzkim psem. Nie nadaje się z pewnością na stróża, a znudzony może niszczyć. Ma ogromną potrzebę aktywności. Podbił serca wszystkich gości podczas dnia otwartego. Łaknął kontaktu z dorosłymi i dziećmi także. Szalał, biegał, spacerował. Wymęczony był bardzo spokojny i grzeczny – dodają i zaznaczają, że Lares boi się kotów – oszczekuje je. Mógłby pogonić uciekającego kota. Wobec psów bywa spięty, ale nie rozpoczyna konfliktu.

Z zasadami adopcji i danymi kontaktowymi można się zapoznać na stronie internetowej świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

/FMP Schronisko dla bezdomnych zwierząt, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Zero Procent” wraca na scenę
Następny artykułZajęcia w szkołach i przedszkolach w środę nadal zawieszone