Strona główna Wydarzenia Świdnica “Twój zawód – Twoja przyszłość”. Zbliża się Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej

“Twój zawód – Twoja przyszłość”. Zbliża się Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej

0

Jesteś uczniem ostatniej klasy szkoły podstawowej lub gimnazjum? Przed Tobą wybór szkoły? Przyjdź na targi zawodoznawcze – I Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej, które odbędzie się 23 maja w Klubie Bolko.

Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe podjęli inicjatywę organizacji „Pierwszego Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej” – przedsięwzięcia adresowanego do uczniów klas III gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych z powiatu świdnickiego. W jednym miejscu będzie można spotkać przedstawicieli 9 szkół zawodowych ze Świdnicy i powiatu, 7 świdnickich firm – Krause, Dolmeb, ŚFUP, Electrolux, Zupbadura, AMS, Wagony Świdnica, a także doradców zawodowych i psychologów.

Tegoroczna, pierwsza edycja odbędzie się pod hasłem “Twój zawód-Twoja przyszłość”. Forum ma na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną, w szczególności tych uczniów, którzy planują kolejny etap kształcenia w szkołach technicznych i branżowych. Ważnym elementem Forum będzie możliwość spotkania z pracodawcami naszego miasta i powiatu oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa zawodowego.

Pierwotnie planowano, że “Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej” odbędzie się 29 kwietnia. – W związku z trwającym strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty, termin I Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej planowany na 29 kwietnia br. zostaje przesunięty na 23 maja br. – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Wydarzenie odbędzie się w Klubie Bolko przy placu Grunwaldzkim 11, w godzinach od 10.00 do 14.00.

/SIPH, opr. mn/