Strona główna 0_Slider „Mechanik” zyska nowe zaplecze sportowe

„Mechanik” zyska nowe zaplecze sportowe

1

Blisko 1,3 mln złotych wyniesie koszt modernizacji boiska przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Po zakończeniu prac „Mechanik” zyska obiekt lekkoatletyczny z bieżnią, skocznią, rzutniami oraz oświetleniem. Koniec prac powinien nastąpić do 31 sierpnia.

W związku z planowaną modernizacją przy Zespole Szkół Mechanicznych powstanie nowoczesna, czterotorowa bieżnia o nawierzchni syntetycznej i długości 333,333m wraz z prostą sprinterską do biegu na 100 metrów i 110 metrów przez płotki. Powstaną tam także urządzenia lekkoatletyczne, takie jak rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz skocznia do skoku w dal i trójskoku. Teren bieżni i boiska zostanie oświetlony oprawami oświetleniowymi umieszczonymi na 4 masztach, natomiast istniejące boisko piłkarskie będzie nawadniane za pomocą systemu zraszania.

Zanim jednak na placu budowy będzie można wbić pierwszą łopatę, konieczne jest zakończenie procedury przetargowej, ogłoszonej przez świdnickie starostwo powiatowe pod koniec marca. Kilka dni temu ogłoszono, że realizacją modernizacji zainteresowana jest jedna firma. Spółka Bud-Ziem z Pszenna zaproponowała realizację prac projektowych i budowlanych za 1 mln 288 tys. złotych, mieszcząc się zarazem w kwocie zarezerwowanej na ten cel przez powiat. Można się spodziewać, że to właśnie ta firma zajmie się przebudową, której finał ma nastąpić przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

16 kwietnia otwarto także oferty na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Zamiast asfaltowego placu ma tam powstać sportowy obiekt o nawierzchni syntetycznej, na którym zmieści się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej (44 x 24 m), a w innej konfiguracji: dwa niepełnowymiarowe boiska do koszykówki (27,1 x 19,1 m) lub dwa pełnowymiarowe boiska do siatkówki (18 x 9 m) lub dwa pełnowymiarowe boiska do tenisa ziemnego (23,78 x 10,97 m). W przypadku tej inwestycji także zgłosił się tylko jeden wykonawca – firma Dabro-Bau z Opoczki. Zaoferowała ona swoje usługi za 527 tys. złotych, przy czym w budżecie powiatu przewidziano na ten cel 450 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułSudocrem – krem nie tylko na odparzenia
Następny artykuł„Twój zawód – Twoja przyszłość”. Zbliża się Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej