Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowska oświata też strajkuje. Co z dziećmi?

Żarowska oświata też strajkuje. Co z dziećmi?

0

Zgodnie z zapowiedzią, w trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Żarów, większość nauczycieli, pracowników niepedagogicznych rozpoczęło strajk.

Zawieszone zostały zajęcia dydaktyczne, do szkół przybyło łącznie kilkanaście uczniów, którym została zapewniona opieka. Pracownicy szkoły przyszli o czasie do placówek i będą w nich przebywać zgodnie z obowiązującymi ich godzinami pracy w tym dniu.

Jutro, 10 kwietnia, sytuacja najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie, dlatego UM sugeruje również zapewnienie opieki dzieciom przez rodziców i ich rodziny. W przypadku braku takiej możliwości, szkoły zapewnią opiekę.

Natomiast z uwagi na fakt, iż w dniach 10 do 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żarowie odbędzie się egzamin III klas gimnazjum, opieka pozostałych uczniów zostanie zapewniona w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz w Publicznej Bibliotece w Żarowie, przy ul. Piastowskiej 10a, gdzie zostaną zorganizowane zajęcia w godzinach 8.00 – 16.00. W Szkole Podstawowej w Imbramowicach i w Mrowinach opieka zostanie zapewniona w tych placówkach.

W związku z trudną sytuacją dyrektorzy szkół dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi i w dalszym ciągu proszą o wyrozumiałość i wsparcie.

Magdalena Pawlik, UM w Żarowie

Poprzedni artykułJuż jutro oddadzą hołd ofiarom zbrodni katyńskiej
Następny artykułStrajk trwa. Co z egzaminem gimnazjalnym?