Strona główna 112 Wyżył się na drzwiach dworca

Wyżył się na drzwiach dworca [FOTO]

16

Surowe konsekwencje grożą 22-letniemu wandalowi, który wybił szybę w drzwiach prowadzących do poczekalni świdnickiego dworca kolejowego. Działania mężczyzny zarejestrowały kamery, a on sam został złapany przez strażników miejskich po krótkim pościgu.

Do zajścia doszło w niedzielę, 7 kwietnia. – O godzinie 18.26 do poczekalni dworca Świdnica Miasto wchodzi młody mężczyzna. Obraca się i pięścią wybija szybę w drzwiach wejściowych. Następnie spokojnie wychodzi na dworcowy peron – relacjonują strażnicy.

Już po chwili w pościg za wandalem udał się patrol straży miejskiej. – Mężczyzna na widok strażników zaczął uciekać przejściem podziemnym, jednak na nic się to zdało. Został ujęty zanim dobiegł do końca tunelu. Nie stawiał oporu, przyznał się do wybicia szyby, nie był w stanie wyjaśnić dlaczego to zrobił. Jak ustalono 22-letni wandal pochodzi z Wałbrzycha, jednak ostatnio przeprowadził się do Świdnicy. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5000 zł. Dodatkowo chuligan poniesie koszty naprawy uszkodzonych drzwi – dodają municypalni.

/SM Świdnica, opr. mn/