Strona główna 0_Slider Wałbrzych, Świebodzice i okolice w filmie „Ciemno, prawie noc”

Wałbrzych, Świebodzice i okolice w filmie „Ciemno, prawie noc” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Ekranizację głośnej powieści pisarki – Joanny Bator jeszcze można obejrzeć w świdnickim kinie. W mrocznej filmowej opowieści kręconej m.in. w Wałbrzychu czy w jednym z domów w Świebodzicach pojawiają się znani polscy aktorzy, jak Magdalena Cielecka czy Marcin Dorociński. To właśnie z tym filmem związany był nasz kolejny wielki konkurs kinowy.

Za film zabrał się reżyser, scenarzysta i dokumentalista Borys Lankosz, znany z takich produkcji „Rewers” czy „Ziarno Prawdy”. Najnowsza jego produkcja jest ekranizacją powieści „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator, pisarki pochodzącej z Wałbrzycha, w którym rozgrywa się również cała historia.

Nad scenariuszem pracował sam reżyser wspólnie ze swoją żoną Magdaleną Lankosz. Ujęcia realizowane były m.in. w Świebodzicach, w Wałbrzychu, w Zamku Książ, ale też w Szczawnie-Zdroju czy na Radkowskich Skałach w Górach Stołowych. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

– Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przyjeżdża dziennikarka, Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja, dość nieoczekiwanie, wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas – zapowiada Cinema3D.

Premiera „Ciemno prawie noc” w polskich kinach odbyła się 22 marca. Film jeszcze można obejrzeć w świdnickim kinie. Harmonogram seansów znajduje się TUTAJ.

To właśnie z premierą filmu „Ciemno prawie noc” był związany nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania było aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należało odpowiedzieć na pytanie: Czy autorka książki zagrała w filmie i w jaką rolę się wcieliła? Joanna Bator niejednokrotnie zapowiadała swój udział w ekranizacji „Ciemno, prawie noc”. W filmie na podstawie jej powieści pojawiła się w epizodycznej roli kociary Kocińskiej. Był to debiut aktorski dla pisarki.  Laureatami konkursu zostali: Bartosz Wojtów (4 bilety), Anna Szubert (4 bilety) oraz Robert Redlicki (4 bilety). Gratulujemy!

/red./

Poprzedni artykułII liga nie dla koszykarzy IgnerHome Polonii Świdnica!
Następny artykułDachowanie na 35-tce [FOTO]