Strona główna 0_Slider Strajk trwa. Co z klasyfikacją maturzystów?

Strajk trwa. Co z klasyfikacją maturzystów?

5

We wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez powiat świdnicki trwa akcja strajkowa. Na dzisiaj dyrektorzy większości placówek zwołują Rady Pedagogiczne, ale czy uda się zebrać niezbędne do klasyfikacji uczniów quorum, wciąż nie wiadomo.

– Strajk w naszych szkołach nie został przerwany – mówi Grzegorz Stawarz, dyrektor wydziału oświaty w świdnickim starostwie. – Jak dokładnie wygląda sytuacja i jakie są plany, będzie wiadomo po spotkaniu z komitetami strajkowymi, które rozpocznie się o godzinie 11.00 w III LO w Świdnicy.

Wcześniej, bo na 10.30 Radę Pedagogiczną zwołał dyrektor II LO im. Stefana Banacha. – Czy uda się zebrać quorum, trudno odpowiedzieć – mówi Jacek Iwancz. Jeśli nie będzie wystarczającej liczby nauczycieli, kolejna rada zostanie zwołana na piątek. To ostateczny termin na klasyfikację uczniów ostatnich klas. Jeśli się nie uda, nie będą mogli przystąpić do matury.

Wczoraj Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy rekomendował przeprowadzanie klasyfikacji mimo strajku. Decyzja należy do poszczególnych komitetów strajkowych w szkołach.

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Początkowo nauczyciele domagali się 1000 złotych podwyżki do płacy zasadniczej. Podczas negocjacji z rządem żądania zmniejszono do 30% podwyżki w trzech ratach. Strona rządowa nie zgodziła się na propozycję ZNP i FZZ. Jedynym związkiem, który podpisał porozumienie, jest NSZZ Solidarność.

/asz/

Poprzedni artykułUczniowie „Ósemki” murem za nauczycielami
Następny artykułWolne konopie w służbie pięknych dłoni