Strona główna 0_Slider Sprzątają swoje miejscowości. Boleścin, Bagieniec… Kto jeszcze?

Sprzątają swoje miejscowości. Boleścin, Bagieniec… Kto jeszcze?

0

Mają dość wypełnionych odpadami rowów, śmieci na poboczach i w lasach. Coraz więcej mieszkańców powiatu świdnickiego bierze sprawy w swoje ręce, zakasuje rękawy i sprząta. Czekamy na kolejne zgłoszenia!

6 kwietnia w ramach akcji „Na wiosnę sprzątamy wioskę” ciężko pracowali mieszkańcy Boleścina. Część z nich za porządki wzięła się już w tygodniu. – Udało się wspólnie posprzątać prawie cały Boleścin. Jesteśmy zaskoczeni, że komuś chciało się wynieść lodówkę lub części samochodu do lasu, jeżeli w dzisiejszych czasach większość odpadów zabierana jest z pod domów. Uzbieraliśmy cały kontener śmieci! Jeżeli zauważysz, że ktoś wywozi śmieci do lasu, za boisko, czy w pola zgłoś to! Dbajmy o naszą miejscowość. Akcję sprzątania zakończyliśmy wspólnym ogniskiem – opisują mieszkańcy na portalu społecznościowym.

Zdjęcia pochodzą z profilu Boleścina na fb:

W sobotę, 23 marca trzy pokolenia mieszkańców wsi Bagieniec porządkowały okoliczny las i całą miejscowość. Mieszkańcy zebrali kilkanaście worków śmieci z przydrożnych rowów oraz poboczy w lesie.  Ilość zebranych śmieci z jednej strony jest podstawą do słów uznania dla uczestników akcji, ale z drugiej strony nie wystawia dobrego świadectwa ludziom, którzy te śmieci porzucili. Po zakończonej pracy na pracujących czekała upieczona kiełbaska oraz pączki dla najmłodszych. Uczestnikom akcji bardzo dziękuje za liczne przybycie i miłą współpracę na rzecz sołectwa sołtys Bożena Ustinow – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego Jaworzyna Śląska. Mieszkańcy lasy wokół Bagieńca porządkowali także wcześniej, podczas spontanicznych rodzinnych akcji.

Zdjęcia ze strony UM Jaworzyna Śląska:

UWAGA!

Ty też masz dość śmieci? Razem z sąsiadami dbasz o swoją ulicę, miejscowość? Pochwal się! Każdą przesłaną informację i zdjęcia zamieścimy na portalu Swidnica24.pl. Chętnie przyjedziemy i przygotujemy fotorelację!

Pisz: [email protected] lub poprzez fanpage Swidnica24.pl na fb.

Poprzedni artykuł„Hamlet” świdnickich alchemików
Następny artykułCzy AutoCAD jest liderem w branży geodezji?