Strona główna Wydarzenia Czy AutoCAD jest liderem w branży geodezji?

Czy AutoCAD jest liderem w branży geodezji?

0

Autocad doczekał się już wielu zamienników i alternatyw, nierzadko tańszych. Lider rynku nie jest już jedyny. Czy tylko funkcjonalność CAD 2D została wprowadzona w innych programach typu CAD?

Oczywiście nie. Dobrym przykładem może być AutoCAD nakładka geodezyjna, która doczekała się swoich godnych następców. GstarCAD – popularny program CAD 2D, również ma dla swoich klientów cały wachlarz różnorodnych rozszerzeń i nakładek. Ma on rozbudowaną propozycję dla wielu branż, w tym dla architektów, mechaników, konstruktorów, elektryków, rysowników CAD 2D i oczywiście geodetów. Ich funkcjonalność j­est bardzo szeroka, a cena dużo niższa. AutoCAD nakładka geodezyjna nie jest unikatem na rynku.

Autocad przez wiele lat był liderem na rynku oprogramowania, spowodowało to gwałtowny wzrost cen i pogorszenie polityki licencyjnej. Dało to szansę dla różnego rodzaju programów alternatywnych. I tak w przypadku oprogramowania typu CAD 2D pojawiła się konkurencja, w tym wyspecjalizowany GstarCAD. Autocad nadal jest popularny i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny na rynku. Jego systemy CAD 2D stosowane są nadal w wielu firmach, nie zmienia to jednak faktu, coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na inne rozwiązania, jak np. GstarCAD.

AutoCAD nakładka geodezyjna również ma alternatywne rozwiązania, np. nakładki branżowe dla geodetów GstarCAD. Czym różni się to od auto cad? Po pierwsze ceną. W przypadku GstarCAD można liczyć na dodatkowe biblioteki i funkcje przyspieszające – AutoCAD nakładka geodezyjna pod pewnymi względami działa podobnie. Rozwiązania dla autocad nieco różni się od innych, ale pod względem jakości i funkcjonalności autocad nakładka geodezyjna nie wyróżnia się niczym szczególnym. Czy warto więc płacić więcej? Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy indywidualnie. Rozwiązanie GstarCAD można przetestować bezpłatnie przez 14 dni, pobierając wersję demo. Po takim czasie próbnym będzie łatwiej podjąć decyzję.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSprzątają swoje miejscowości. Boleścin, Bagieniec… Kto jeszcze?
Następny artykułPożar mieszkania. Ewakuowane 3-miesięczne niemowlę