Strona główna 0_Slider Śmiech, zabawa i sportowa rywalizacja!

Śmiech, zabawa i sportowa rywalizacja! [FOTO]

0

Fantastyczne emocje towarzyszyły kolejnej – trzynastej już edycji Turnieju Sportowego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Świdnicy. Zawody rozegrano w hali na Zawiszowie, do rywalizacji stanęło około 150 uczestników.

W XVIII Turnieju Sportowym „Ty też możesz zostać mistrzem” uczestniczyło 13 drużyn, średnio po 12 osób (dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnościami sprzężonymi i/lub z zaburzeniami psychicznymi).

W celu integracji naszej społeczności ze społecznością lokalną, są z nami zaproszeni goście, rodzice i przyjaciele Stowarzyszenia. Pokazy sztuczek piłkarskich prezentował do tego mistrz świata Paweł Skóra. Program turnieju oraz konkurencje sportowe i zabawy integracyjne dostosowane były do możliwości psychofizycznych uczestników. Dla nas każdy uczestnik jest zwycięzcą, ponieważ pokonywanie własnych słabości świadczy o ogromnym zaangażowaniu, sile woli i charakteru. Przez zabawę w najprostsze formy sportu zachęcamy zawodników i ich opiekunów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz utwierdzamy w przekonaniu, że mogą uprawiać sport w takim zakresie, na jaki pozwala im ich niepełnosprawność – podkreśla Dorota Imioła z PSONI Koło w Świdnicy.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułStrajkujący nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia? Wicepremier stanowczo: nie ma podstaw prawnych
Następny artykuł„To nie reformy, to psucie oświaty”. Manifestacja przed biurem minister Zalewskiej [FOTO/VIDEO]