Strona główna Wydarzenia Żarów Remont żarowskiego stadionu na półmetku

Remont żarowskiego stadionu na półmetku

0

Stadion sportowy w Żarowie nabiera nowego wyglądu. Prace przy wznoszeniu budynku nowej szatni sportowej, trybun sportowych oraz modernizacji bieżni są już prawie na półmetku i niedługo zakończy się pierwszy etap tej inwestycji.

Wszyscy kibice i piłkarze, których nie brakuje w naszej gminie z niecierpliwością czekają na zakończenie prac budowlanych. W tej chwili przy trybunach układana jest kostka betonowa oraz nawierzchniowa papa termozgrzewalna na dachu. Równocześnie trwa budowa budynku szatni dla sportowców, gdzie wykonywana jest konstrukcja stalowa dachu nad wejściem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych oraz zbrojenie stropu – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Stadion sportowy, gdzie obecnie trwają prace inwestycyjne nie jest zamknięty dla sportowców. Na boisku treningowym odbywają się treningi dla dzieci i młodzieży, ale także seniorzy rozgrywają tutaj swoje mecze. Do ich dyspozycji po remoncie oddany zostanie nowy budynek szatni sportowej, a dla kibiców nowoczesne trybuny z zadaszeniem. Dla biegaczy udostępniona będzie zmodernizowana bieżnia.

Budowa trybun sportowych oraz modernizacja bieżni to inwestycje, które zakończą się już niebawem. Tylko budowa budynku szatni sportowej ma potrwać do końca sierpnia. Całkowita wartość przebudowy to ponad 5 mln 866 tys. złotych.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułO pracownikach obsługi wszyscy zapomnieli?
Następny artykułPo pożarze w Paryżu. Czy świdnickie świątynie są bezpieczne?