Strona główna 0_Slider Rajd Świdnicki-Krause: Po pierwszym dniu rywalizacji najlepszy Mikołaj Marczyk!

Rajd Świdnicki-Krause: Po pierwszym dniu rywalizacji najlepszy Mikołaj Marczyk! [FOTO/VIDEO]

0

Dobiegły końca emocje związane z trzema z dziewięciu zaplanowanych na dwa dni ścigania odcinków specjalnych. Po sobotnich zmaganiach liderem 47. Rajdu Świdnickiego-Krause jest załoga Skody Fabii R5: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Mimo to o końcowym triumfie nikt jeszcze nie myśli, a różnice między zawodnikami są niewielkie. 

Tradycyjna ceremonia startu w Rynku była tylko przystawką do głównego dania jakim był Super Oes biegnącymi ulicami Świdnicy. Na dodatek miejski odcinek w sobotę został rozegrany dwukrotnie. Na wąskich ulicach naszego miasta najlepiej radzili sobie aktualni liderzy klasyfikacji generalnej Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Zawodnicy podróżujący po odcinkach specjalnych Skodą Fabią R5 podczas pierwszego przejazdu Super Oes-u odstawili rywali o nieco ponad pięć sekund. Drugi był duet Byśkiniewicz/Cieślar jadący Hyundaiem i20 R5, a podium uzupełnił Marcin Słobodzian oraz Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R5), którzy stracili do wicelidera zaledwie jedną dziesiątą sekundy! Nieszczęśliwie 47. Rajd Świdnicki-Krause rozpoczął reprezentant naszych południowych sąsiadów Martin Vlček. Czech na pierwszym odcinku specjalnym urwał koło, czym właściwie pozbawił się szans na dobry rezultat.

Bez niespodzianek! 

Przed drugą, nieco dłuższą próbą, sprawa wyniku była otwarta. Mimo to do mety odcinka specjalnego: Rościszów – Walim po raz kolejny najszybciej dojechał duet Marczyk/Gospodarczyk, tym samym powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej nad drugimi Słobodzianem i Kozdroniem do 6,6 sekundy. Trzeci ze stratą równo 11 sekund na mecie do lidera stawił się Łukasz Byśkiniewicz ze Zbigniewem Cieślarem. Na koniec pierwszej pętli zawodnicy po raz kolejny rywalizowali na świdnickiej ziemi. Na kończącym pierwszy dzień zmagań Super Oesie swoją dominację potwierdził liderujący całej stawce Mikołaj Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka. Obyło się bez niespodzianek i po pierwszym dniu na fotelu wiceliderów zasiedli Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń tracący po trzech odcinkach specjalnych 11,6 sekundy do kierowcy Skody. Na najniższym stopniu podium przed niedzielną rywalizacją uplasowała się równo jadąca para Byśkiniewicz/Cieślar ze stratą 15,2 sekundy.

W drugi dzień 47. Rajdu Świdnickiego-Krause zawodnicy przejadą dwie pętle składające się z 3 oesów (łącznie 6 odcinków specjalnych). Rajdowcy z parku serwisowego udadzą się na oes Kamionki – Walim, następnie przejadą Wolibórz – Jodłownik, a rywalizację zakończą na odcinku Walim – Zagórze.

Szczegółowe wyniki RSMP TUTAJ 

Szczegółowe wyniki HRSMP TUTAJ 

Tekst: Artur Ciachowski

Foto: Dariusz Nowaczyński/Marcin Czałkiewicz

VIDEO: Rallypl

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Wojska Polskiego widziany od ul. Nauczycielskiej
Następny artykułKto okaże się zwycięzcą? Drugi dzień rajdu czas zacząć! [DUŻO ZDJĘĆ]