Strona główna 0_Slider Kto okaże się zwycięzcą? Drugi dzień rajdu czas zacząć!

Kto okaże się zwycięzcą? Drugi dzień rajdu czas zacząć! [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Pierwszy dzień świdnickiego ścigania przyniósł kibicom wiele emocji. Mimo to prawdziwa walka z czasem na trasach Przedgórza Sudeckiego rozpoczyna się dopiero teraz. Dziś poznamy zwycięzców 47. Rajdu Świdnickiego-Krause, pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Niedzielna rywalizacja będzie toczyła się na trzech różnych odcinkach specjalnych: Kamionki-Walim, Wolibórz-Jodłownik, Walim-Zagórze. Każdy z oesów zostanie przejechany dwukrotnie, a zwieńczeniem zmagań kierowców i ich pilotów będzie meta na świdnickim Rynku. Zwycięzców tegorocznej edycji Rajdu Świdnickiego-Krause poznamy około godziny 17:00.

Przypominamy, że najlepszym podczas pierwszego dnia zmagań okazał się być Mikołaj Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka. Duet podróżujący Skodą Fabią R5 wyprzedził drugich w klasyfikacji generalnej Marcina Słobodziana i Kamila Kozdronia o 11,6 sekundy. Natomiast na trzecim miejscu po trzech pierwszych odcinkach uplasowali się Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, którzy do lidera stracili 15,2 sekundy.

Rajd Świdnicki-Krause to jednak nie tylko rywalizacja sportowa, ale także pewne utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Świdnicy i Przedgórza Sudeckiego.

Ograniczenia w ruchu po mieście podczas trwania rajdu:

Uprzejmie prosimy mieszkańców Świdnicy aby wzięli pod uwagę ograniczenia ruchu kołowego, które wystąpią na terenie naszego miasta podczas trwania 47. Rajdu Świdnickiego-Krause w sobotę i niedzielę, 27-28 kwietnia 2019 roku. Ograniczenia wystąpią w okolicach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Śląskiej i na części ulic miejskich podczas trwania odcinka specjalnego przebiegającego przez miasto. 

W niedzielę rajd opuści Świdnicę – odcinki specjalne będą rozgrywane w Górach Sowich. Utrudnienia jakie powstaną dotyczyć będą kompleksu OSiR przy ulicy Śląskiej oraz kilku ulic przyległych.W godzinach od 6:00 do 20:00 zamknięty będzie fragment ulicy Śląskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Zieloną.

W godzinach od 9:30 do 13:00 zamknięta zostanie ulica Pionierów Ziemi Świdnickiej pomiędzy rondami  z ulicą Sprzymierzeńców oraz rondem Żołnierzy Wyklętych włącznie. W dalszym ciągu nieczynny będzie fragment ulicy Śląskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Zieloną.

Godziny zamknięcia dróg sprawdzisz TUTAJ

Rozkład godzinowy Oes-ów RSMP:

Start – serwis/wyjazd – 7:30

Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 – 7:30 / 11:49

OS 4/7 Kamionki – Walim – 1 / 2 – 8:27 / 13:01

OS 5/8 Wolibórz – Jodłownik – 1 / 2 – 9:48 / 14:22

OS 6/9 Walim (x1) – Zagórze 1 / 2 (Power Stage) – 10:36 / 15:10

Ceremonia Mety – Świdnica, Rynek – 16:20

Tekst: Artur Ciachowski

FOTO: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRajd Świdnicki-Krause: Po pierwszym dniu rywalizacji najlepszy Mikołaj Marczyk! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWalczyli z rywalami i bili własne rekordy życiowe! [FOTO]