Strona główna 0_Slider Pies pilnował potrąconego kompana

Pies pilnował potrąconego kompana [FOTO/VIDEO]

4

Nietypowa interwencja policjantów ze Słotwiny, którzy zostali zaalarmowani przez kierowców, że przy jednej z dróg błąka się pies. Na miejscu okazało się, że czworonóg zatroskany był losem innego, prawdopodobnie potrąconego przez samochód psiaka, którego pilnował. Po interwencji zwierzęciu zapewniona została fachowa pomoc medyczna.

Interwencję przeprowadzili dzielnicowi z posterunku policji w Słotwinie. Ich skuteczne działanie było możliwe dzięki informacji od jednego z kierowców, który widząc samotnie błąkającego się psa na drodze nie pozostał obojętny i powiadomił dyżurnego. Ten, skierował na miejsce policyjny patrol – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

– Kiedy mundurowi dotarli do celu, czekał na nich nie jeden pies, a dwa. Okazało się, że jeden pilnował drugiego – rannego, potrąconego prawdopodobnie przez auto. Poszkodowany czworonóg nie mógł się ruszać i leżał w rowie – dodaje Ząbek.

Dzięki skutecznej interwencji mundurowych, pies został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna, która pozwoliła na uratowanie życia czworonogowi, natomiast drugi pies trafił pod fachową opiekę pracowników schroniska.

/KPP Świdnica, opr. mn/