Strona główna 0_Slider Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy. „Było łatwiej niż się spodziewaliśmy”

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy. „Było łatwiej niż się spodziewaliśmy” [FOTO]

0

Za nimi język polski, przed nimi matematyka i wybrany język obcy. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych rozpoczęli trzydniowe zmagania z pierwszym w historii egzaminem ósmoklasisty. – Stres był, ale sam egzamin nie był trudny – zapewniają świdniccy uczniowie.

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy

Podczas egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu gramatyki i słowotwórstwa, zaś w części otwartej wybrać między napisaniem rozprawki lub opowiadania na podstawie fragmentu „Małego Księcia” – czym kierować się w przyjaźni: sercem czy rozumem?

Nie było tak źle. Trudniej będzie z matematyką – mówi Żaneta, jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy. Inni wskazywali na spory stres towarzyszący egzaminowi, jednak po wyjściu z sal komentowali krótko – było łatwo. W SP315 sporo uczniów ukończyło 2-godzinny test przed czasem.

We wtorek o godzinie 9.00 ósmoklasiści przystąpią do testu z matematyki, z kolei w środę zmierzą się z językiem obcym nowożytnym.

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku do egzaminu ósmoklasisty ma przystąpić 25 896 uczniów, przy czym w części językowej 23 222 wybrało język angielski, a 2664 – język niemiecki.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWybory uzupełniające w Gminie Świdnica. Kto został radnym?
Następny artykułStrajkują, ale oceny wystawiają