Strona główna 0_Slider Od serów po rękodzieło. Targ Ziemi powrócił!

Od serów po rękodzieło. Targ Ziemi powrócił! [FOTO]

0

Po długiej, zimowej przerwie w malowniczym Kraskowie znów można było zaopatrzyć się w zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło. Pogoda sprzyjała, nic więc dziwnego, że kwietniowy Targ Ziemi 124 odwiedził tłum gości!

Niedzielna edycja popularnej imprezy odbyła się w tym roku po raz pierwszy. W przypałacowym gospodarstwie ekologicznym „Bzowa ostoja” w Kraskowie stawili się zarówno stali bywalcy, jak i osoby, które dopiero teraz postanowiły na własne oczy zobaczyć inicjatywę lokalnych wytwórców.

Ideą Targu Ziemi124 jest żywność pochodząca z gospodarstwa, jak najmniej przetworzona, ze swoich upraw lub od swoich zwierząt. Jest też produkt rzemieślniczy, wytwarzany z użyciem starych receptur, tradycyjnych metod. U nas znajdziecie wytwórców z obu tych grup. Rozmawiajcie, zadawajcie pytania. Świadomość konsumenta to kluczowa sprawa, pozwala stawać się nam coraz lepszymi… My ze swojej strony dokładamy starań, aby wystawcy Targu Ziemi124 mogli zaoferować najlepsze produkty – mówią organizatorzy.

Co czekało na odwiedzających, którzy wybrali się do Kraskowa? Świeży nabiał, miody, pieczywo, kiełbasy i wędliny, warzywa, soki, produkty z aronii, ale także wyroby rękodzielnicze i biżuteria. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z ozdobami szydełkowymi i piwami rzemieślniczymi. To wszystko oczywiście przygotowane przez lokalnych wytwórców i małe manufaktury.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułStrażacy ponownie gasili opuszczoną leśniczówkę
Następny artykułJaworzyna Śląska: przedłużają tunel, remontują peron [FOTO]