Strona główna 0_Slider Nowy sezon w wojsławickim Arboretum już za tydzień

Nowy sezon w wojsławickim Arboretum już za tydzień

0

Początek sezonu zapowiada się niemal magicznie. W niedzielę 14 kwietnia, w dniu otwarcia Arboretum po zimowej przerwie, w samo południe odbędzie się wernisaż wystawy i rozpocznie się happening Doroty Bukowej-Czerek oraz Aleksandry Roztropowicz zatytułowany „Magia drzew i ich anioły”.

/Zdjęcie Arboretum Wojsławice/

Artystka Dorota Bukowa-Czerek, zafascynowana tworzeniem wizerunków aniołów w ruchu, często kojarzonym z wiatrem, tworzy je w drewnie i m. innymi ceramice. Będzie okazja aby te pełne magii anioły poznać. Aleksandra Roztropowicz przygotowała dla kobiet eleganckich i wykwintnych pełen niespodzianek pokaz odzieży szytej z naturalnych tkanin.

Od wielu już lat głównym magnesem przyciągającym tysiące zwiedzających jest wspaniale zagospodarowana ogromna przestrzeń tego ponad 62 hektarowego parku. Przez cały sezon poszczególne grupy roślin jak rododendrony, czereśniowy sad, piwonie, liliowce, trawy, mają tu swoje święto. W tym roku na początek sezonu zaplanowano wystawę ciemierników (Helleborus).

W wojsławickim Arboretum można zobaczyć ponad 60 różnych gatunków i odmian tych roślin. Stale ocieplający się klimat w Polsce pozwala na ich szerszą uprawę i coraz częściej sadzone są w naszych ogrodach. Prezentacja kolekcji ciemierników rozpocznie się o godzinie 13.00, a poprowadzą ją Dyrektor Arboretum Hanna Grzeszczak- Nowak i inspektor kolekcji Tomasz Dymny.

Dzień otwarcia uświetni także koncert, który rozpocznie się o godzinie 15.00 – usłyszymy najpiękniejsze ballady Leonarda Cohena oraz piosenki Janis Joplin w wykonaniu Eli Dębskiej – aktorki i piosenkarki znanej z długoletniej współpracy z Maciejem Zembatym, oraz głównych ról w filmach Krzysztofa Zanussiego. Warto śledzić wydarzenia całego sezonu w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach, bowiem obok samego uroku tego miejsca, będzie okazja uczestniczenia w wielu ciekawych i atrakcyjnych wydarzeniach.

/Uniwersytet Wrocławski/
Więcej  TU

Poprzedni artykułPieszo-rowerowa ścieżka połączy Świdnicę z Bystrzycą Dolną
Następny artykułNie ma już nadziei. ŚKPR Świdnica definitywnie spada do II ligi! [FOTO]