Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pieszo-rowerowa ścieżka połączy Świdnicę z Bystrzycą Dolną

Pieszo-rowerowa ścieżka połączy Świdnicę z Bystrzycą Dolną

1

1750 metrów długości będzie miała ścieżka pieszo-rowerowa, która powstaje między skrzyżowaniem ulic Śląskiej i Słowiańskiej w Świdnicy a Świdnickim Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym w Bystrzycy Dolnej.

Inwestycja realizowana jest dzięki współpracy dwóch samorządów – miasta Świdnica oraz gminy Świdnica. Po stronie miasta powstaje oświetlona ścieżka o długości blisko 746 metrów, natomiast po stronie gminy wybudowany zostanie kilometrowy odcinek drogi pieszo-rowerowej. Na całej długości będzie ona miała 3 metry szerokości i wykonana będzie z nawierzchni asfaltowej.

Na budowę ścieżki gmina Świdnica przeznaczyła niemal 961 tys. złotych, natomiast z miejskiego budżetu trafiło na ten cel 1 mln 341 tys. złotych.

Droga pieszo-rowerowa w Bystrzycy Dolnej będzie drugą drogą rowerową w gminie Świdnica z asfaltową nawierzchnią. Pierwsza ma dokładnie 2,4 km długości i połączyła Świdnicę z Zawiszowem, Sulisławicami oraz Wiśniową. W planach jest kolejna, tym razem przy okazji remontu drogi wojewódzkiej nr 379 na Modliszów.

/mn/

fot. UG Świdnica

Poprzedni artykułUnia Bardo – Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE Z MECZU]
Następny artykułNowy sezon w wojsławickim Arboretum już za tydzień