Strona główna 0_Slider Miejska komunikacja w Świebodzicach za darmo

Miejska komunikacja w Świebodzicach za darmo

3

Pasażerowie komunikacji miejskiej nie będą musieli płacić za przejazd. Rada Miejska podjęła 26 kwietnia podjęli uchwałę większością głosów.  Burmistrz Paweł Ozga zapowiedział przy okazji, że powstanie strefa płatnego parkowania.

Projekt uchwały został wniesiony pod obrady dopiero w dniu sesji, co zaskoczyło radnych, jednak już wcześniej pojawiały się informacje o planach wprowadzenia darmowych przejazdów. Burmistrz Ozga tłumaczył, że za tym projektem przemawia coraz większy tłok na ulicach. Liczy na to, że mieszkańcy przesiądą się z samochodów do autobusów.

Radny Łukasz Kwadrans stwierdził, że jego zdaniem bezpłatna komunikacja nie wpłynie na obniżenie poziomu smogu i nie przekona ludzi do zmiany środka lokomocji. – To nie ta skala miasta, a ponadto autobusy nie docierają do wszystkich – stwierdził radny. Podkreślił również, że niedopuszczalne jest, by takie play pierwsze ogłaszały portale społecznościowe i lokalne gazety, a radni dowiadywali się na końcu.

Burmistrz Ozga chce, by w autobusach poprawić frekwencję. – Ten autobus i tak jedzie, i tak jedzie. Teraz może skorzysta z nich więcej dzieci czy osób starszych – tłumaczył.

Bez biletów w Świebodzicach będzie można pojechać od 15 maja. Od 1 maja zmienia się rozkład jazdy. W Świebodzicach są trzy linie autobusowe.

Burmistrz zapowiedział, że miasto przymierza się do wprowadzenia strefy płatnego parkowania.

/asz/

Poprzedni artykułEgipskie tajemnice. Spotkanie z Heleną Semenetz
Następny artykuł47. Rajd Świdnicki-Krause wystartował! [FOTO/VIDEO]