Strona główna 0_Slider Egipskie tajemnice. Spotkanie z Heleną Semenetz

Egipskie tajemnice. Spotkanie z Heleną Semenetz

0

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się piątkowe spotkanie z Heleną Semenetz, działaczką społeczną i pisarką. Autorka zaprezentowała swoją najnowszą powieść, poświęconą dwóm wielkim kobietom starożytności. Wśród gości pojawili się pisarka Ewa Kassala i literat Antoni Matuszkiewicz.

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej otworzył jeden z najpiękniejszych utworów światowej literatury – Hymn do Atona, napisany ponad 3 tysiące lat temu najprawdopodobniej przez faraona Echnatona, odczytany przez Iwonę Matuszkiewicz z muzyczną oprawą Mirosława Jabłońskiego. Utwór ten stanowił wprowadzenie do rozmowy, którą poprowadził Dobiesław Karst.

Powieść powstawała blisko 20 lat. Na “Klucz życia” składają się trzy części. Pierwsza poświęcona jest dzieciństwu i młodości pięknej Heleny ze Sparty, druga przenosi czytelników do Egiptu Nefretete i Echnatona, trzecia ma na wpół oniryczny charakter, a akcja toczy się w przestrzeni pomiędzy piekłem a niebem. Autorka swobodnie łączy gatunki literackie, zachwyca znawstwem tematu i bardzo osobistą perspektywą opowieści. Podczas spotkania autorka opowiedziała o swoich inspiracjach, zdradziła też jedną z tajemnic, zawartych w powieści.

Wieczór zakończył się degustacją tortu i długim składaniem autografów.

/asz/

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZałogi gotowe do startu. Dziś rusza 47. Rajd Świdnicki-Krause! [FOTO]
Następny artykułMiejska komunikacja w Świebodzicach za darmo