Strona główna 112 Kolejny niewybuch w powiecie świdnickim

Kolejny niewybuch w powiecie świdnickim

0

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Kolejny niewybuch znaleziono w gminie Marcinowice.


9  kwietnia na terenie gminy Marcinowice podczas prac sezonowych na jednej z posesji   znaleziony został  pocisk moździerzowy, pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. Odnaleziony pocisk został zabezpieczony przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem.

Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję – zachęca Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułPalił w piecu kolejowymi podkładami [FOTO]
Następny artykułŚwidnica oddała hołd ofiarom zbrodni katyńskiej [FOTO/VIDEO]