Strona główna Polityka Kandydaci “Wiosny” w Świdnicy: chcemy odświeżyć europejską politykę

Kandydaci “Wiosny” w Świdnicy: chcemy odświeżyć europejską politykę [FOTO]

9

Widzimy, że u bram Unii stoją populiści, którzy grają na lękach, fobiach, niechęci wobec projektu europejskiego. Głos Wiosny będzie głosem proeuropejskim – deklarował Krzysztof Śmiszek, lider dolnośląsko-opolskiej listy “Wiosny” w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, który pojawił się we wtorek na świdnickim Rynku. Wraz z pozostałymi kandydatami do europarlamentu, oprócz zbierania podpisów poparcia, przypomniał on o głównych postulatach ugrupowania, na czele którego stoi Robert Biedroń.

Świdniczanki i świdniczanie bardzo chętnie podpisują pod listami Wiosny. To daje nam dużą nadzieję, że do polityki, także tej europejskiej, wreszcie przyjdzie zmiana. Świeże powietrze jest bardzo potrzebne – deklarował Śmiszek, któremu podczas wizyty w Świdnicy towarzyszyli inni kandydaci na europosłów – Szymon Chojnowski, Marta Lempart oraz Mariusz Kotarba.

Wiosna wystawia swoich kandydatów i startuje w tych wyborach, żeby zmienić charakter i rozmowę w Unii Europejskiej. Głos Wiosny będzie głosem proeuropejskim – sami siebie nazywamy fundamentalistami europejskimi, ponieważ wierzymy w zjednoczoną Europę, w Europę bez granic – tłumaczył lider regionalnej listy. – Żeby Europa była silna i żeby mieszkańcy popierali projekt zjednoczonej Unii Europejskiej muszą dostać coś bardzo konkretnego, nie tylko abstrakcyjne hasła jak praworządność, czy prawa podstawowe – deklarował Śmiszek, przypominając, że 4 kwietnia w Warszawie “Wiosna” przedstawi swój program europejski.

Michał Nadolski
[email protected]