Strona główna Wydarzenia Jakie ubezpieczenie dla młodego kierowcy?

Jakie ubezpieczenie dla młodego kierowcy?

0

Młodzi kierowcy bardzo często nie wzbudzają zaufania ani innych użytkowników drogi, ani  ubezpieczycieli. Charakterystyczny listek przyklejony na tylnej szybie staje się też elementem wielu żartów. Zupełnie niepotrzebnie, bo przecież każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z samochodem. Młodym kierowcom startu nie ułatwiają również ubezpieczyciele, którzy oferują dość wysokie stawki dla debiutantów. Zobacz, jak znaleźć najlepszą opcję.

Obowiązkowe OC
Niewątpliwie podstawowa  obowiązkowa polisa jest dużym wydatkiem dla młodego kierowcy, ale można znaleźć na rynku interesujące propozycje. Warto oczywiście zaznaczyć, że podwyżki składek ubezpieczeń obowiązkowych w 2016 i 2017 roku szczególnie mocno dotknęły młodych właścicieli aut. Po pierwsze, zazwyczaj zarabiają oni mniej, a po drugie, nie przysługują im zniżki za bezszkodową jazdę. Podniesienie wysokości składek o 50% czy nawet 100% sprawiło, że w wielu przypadkach polisa osiąga wartość porównywalną do kwoty, jaką zapłaciliśmy za samochód.

Tańsze polisy
Znalezienie atrakcyjnego ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy nie musi być trudne i warto korzystać z dostępnych w sieci porównywarek. To też chętnie wybierane narzędzie przez młodych ludzi. Przede wszystkim takie kalkulatory od razu pokazują, jakie różnice cenowe są pomiędzy konkretni ubezpieczycielami, a warto pamiętać, że zakres podstawowej ochrony we wszystkich tych wypadkach jest taki sam.

Kalkulatory ofert
Różnice pomiędzy polisami OC oferowanymi przez ubezpieczycielu mogą być bardzo duże. Szczególnie w przypadku młodych kierowców. Warto sięgać po kalkulator OC (http://kalkulator-ocac.auto.pl/), by przekonać się, że dysproporcje wynoszą nawet półtora tysiąca złotych. To często ponad 60% rocznych kosztów polisy. Zestawienie wszystkich ofert, które jest dostępne w Internecie pozwoli dobrać idealną opcję, nawet jeśli w ostateczności nie wybierzemy tej najtańszej, to i tak zaoszczędzimy.

Wielu młodych, by zmniejszyć koszty ubezpieczenia decyduje się na rejestrację samochodu ze współwłaścicielem, który jest starszym i bardziej doświadczonym kierowcą dobrą historią ubezpieczeniową. W tym momencie można korzystać z części składek wypracowanych przez współwłaściciela pojazdu, a to znacząco wpływa na wysokość polisy. Wadą tego rozwiązania jest na przykład sytuacja, w której młody kierowca spowoduje szkodę, ponieważ to powoduje utratę części lub całości zniżek wypracowanych przez starszego współwłaściciela auta, o ile nie została wykupiona dodatkowa ochrona zniżek. Jeszcze jednym rozwiązaniem jest telematyka ubezpieczeniowa, która wykorzystuje analizy stylu jazdy młodych kierowców, a to może wpłynąć na obniżenie składki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzedszkolaki na deskach teatru. Przegląd teatrzyków rozpoczęty! [FOTO]
Następny artykułKandydaci „Wiosny” w Świdnicy: chcemy odświeżyć europejską politykę [FOTO]