Strona główna 0_Slider Jan Paweł II na rogatkach miasta?

Jan Paweł II na rogatkach miasta?

15

Czy na drogach wjazdowych do Świdnicy od strony Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Dzierżoniowa, Żarowa, Witoszowa czy też łącznika autostradowego staną tablice informujące o tym, że patronem miasta jest Jan Paweł II? Z taką propozycją wyszedł jeden ze świdnickich radnych.

Pani Prezydent, w imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą, by Urząd Miasta wykorzystał fakt, iż patronem naszego miasta od blisko siedmiu lat jest św. Jan Paweł II – pisze w swojej interpelacji radny Andrzej Ora.  – Kiedy otrzymaliśmy zgodę i stosowne dokumenty ze Stolicy Apostolskiej, by stać się pierwszym miastem w Polsce, które dostąpiło tego zaszczytu, cieszyliśmy się zarówno my mieszkańcy jak i ówczesne władze miasta. Jeżeli mamy takiego zacnego i świętego patrona, to dlaczego nie chwalimy się tym wszem i wobec. Wykorzystajmy ten fakt zwłaszcza, że jesteśmy także miastem biskupim – siedzibą Biskupa Świdnickiego – podkreśla samorządowiec.

Uważamy, że wszystkie ulice wlotowe do naszego miasta, które na dzisiaj posiadają tabliczki informujące o miastach partnerskich Świdnicy, winny być także zaopatrzone w stosowną tabliczką pokazującą, że wjeżdżamy w granice miasta posiadającego świętego patrona. Mamy tu na względzie wjazd od strony Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Dzierżoniowa, Żarowa, Witoszowa czy też łącznika autostradowego. Nie ma tych ulic aż tak wiele, a Państwo jako Urząd macie w tym względzie najlepsze rozeznanie – zachęca radny Ora. Jak wskazuje, patronem można by także chwalić się na drukach urzędowych miasta, na których obecnie prezentowane są jedynie zabytkowe, świdnickie budowle.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska nie mówi nie, jednak zaznacza, że wszystkie drogi wjazdowe do miasta posiadają innych niż prezydent miasta Świdnicy zarządców i zarządzających ruchem. – Musimy więc najpierw wyjaśnić jakie są uwarunkowania uzyskania zgody na umieszczenie wspomnianych informacji na drogach obcych właścicieli. Będziemy więc występować do poszczególnych zarządców dróg z takim zapytaniem. Wcześniej jednak, przed zadaniem zapytania zarządcom dróg, należy opracować formułę treści i postaci plastycznej przedmiotowej informacji – stwierdziła Moskal-Słaniewska w odpowiedzi na zapytanie radnego.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułSejmik dolnośląski poparł strajk nauczycieli
Następny artykułSeniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia”