Strona główna Wydarzenia Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia”

Seniorzy w Krzyżowej. Kolejna edycja projektu „Tradycja łączy pokolenia”

0

Projekt „Tradycja łączy pokolenia” to wyjątkowa inicjatywa skierowana do seniorów z powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest cyklicznie przez Fundację „Krzyżowa” od 2016 r. Dziś w Krzyżowej została zorganizowana konferencja otwierająca tegoroczną edycję projektu.

Celem projektu „Tradycja łączy pokolenia” jest rozwój aktywności społecznej osób starszych. – To ważne, że czujemy się potrzebni i że możemy znowu być aktywni – podkreślają wolontariusze-seniorzy, którzy towarzyszą projektowi kolejny rok. – Cieszymy się, że możemy poznawać ludzi, którzy mają podobne doświadczenia życiowe i okazuje się, że wiele rzeczy nas łączy – dodają.

W Krzyżowej seniorzy spotykali się, żeby poznać ofertę zajęć i warsztatów, w których będą mogli uczestniczyć w 2019 roku. Konferencja to także okazja do zapoznania się organizatorów oraz seniorów biorących udział w projekcie.

W ramach konferencji wykład wygłosił dr Tomasz Skonieczny z Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa”, dzięki któremu uczestnicy pogłębili wiedzę o historii Krzyżowej. Z seniorami spotkali się też przedstawiciel policji oraz prawnik – to okazja, aby dostarczyć uczestnikom konferencji istotnych informacji, jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Projekt „Tradycja łączy pokolenia” jest dofinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.

/Fundacja Krzyżowa/

Poprzedni artykułJan Paweł II na rogatkach miasta?
Następny artykułPowalczą o laury. Imponująca lista zgłoszeniowa