Strona główna Wydarzenia Gdzie na wakacje 2019? Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wojaży

Gdzie na wakacje 2019? Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wojaży

0

Jak co roku miliony Polaków na wakacje wybierze się do jednego z zagranicznych kurortów, które gwarantują piękną, słoneczną pogodę, dobrą kuchnię i wiele atrakcji. Niesłabnącą popularnością cieszą się kraje europejskie, jak Grecja, Hiszpania i Bułgaria, oraz północnoafrykańskie, np. Egipt, Tunezja lub Maroko.

Popularne, wakacyjne destynacje oferują wszystko, czego przeciętny turysta wymaga – dobrą pogodę, animacje dla dzieci i dorosłych, zaplecze sportowe, smaczne i świeże jedzenie oraz szeroki wybór hoteli. Dla tych bardziej wymagających dostępne są dodatkowe wycieczki fakultatywne, dzięki którym można zwiedzić okoliczne zabytki i kurorty.

Wakacje na starym kontynencie
W południowoeuropejskich kurortach turystyka stoi na bardzo wysokim poziomie. Kraje takie jak Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Grecja słyną z wysokiej jakości hoteli, doskonałego zaplecza turystycznego, nastawionego także na turystykę rodzinną. W tym roku niezmiennie szczególną popularnością cieszą się wycieczki na greckie wyspy – Korfu, Rodos, Kretę lub Zakyntos. Kuszą nie tylko atrakcyjną ceną, ale również wieloma atrakcjami, które są zapewnione przez biuro podróży, oraz opieką animatora.

Do łask wraca także Bułgaria, która proponuje odwiedzającym ją gościom ciepłe morze, piaszczyste, szerokie plaże oraz doskonałą, regionalną, zdrową kuchnię. Turystów przyciąga bałkański folklor, niezwykła gościnność i możliwość poznania kultury bizantyjskiej. Dodatkowym atutem jest cena – wycieczki do Bułgarii z https://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria są tanie, a w miejscowych sklepach i restauracjach ceny plasują się na niższym poziomie, niż w innych, popularnych, europejskich kurortach.

Północna Afryka
Od wielu lat ogromnym zainteresowaniem cieszy się Egipt. Kraj faraonów jest synonimem ekskluzywnych wakacji, podczas których można nurkować, podziwiać niesamowite rafy koralowe i pływać z delfinami. Zainteresowanie turystów wzbudzają też starożytne zabytki, głównie piramidy, egzotyczna kuchnia i przejażdżki na wielbłądach. To właśnie Egipt jest jednym z najczęściej wybieranych kurortów afrykańskich, dlatego szeroką ofertę wycieczek znajdziesz w biurze podróży https://dreamtours.pl/wakacje/egipt.

Północna Afryka to nie tylko Egipt, ale również Tunezja i Maroko. Nie brakuje tam afrykańskiego, gorącego słońca, a liczba turystów w sezonie jest nieco mniejsza niż w Egipcie. Tunezja słynie z wycieczek na Saharę, a Maroko to raj dla amatorów sportów wodnych – wind- i kitesurfingu. Sprawdź ofertę https://dreamtours.pl/ i przekonaj się, że wakacje w Afryce są też dla Ciebie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRaj na ziemi. O zieleni parku w Żarowie
Następny artykułDo kogo trafi „Kronika miasta Świdnicy”?