Strona główna 0_Slider Fiasko klasyfikacyjnych Rad Pedagogicznych. Jest wyjątek

Fiasko klasyfikacyjnych Rad Pedagogicznych. Jest wyjątek

7

Po świętach dyrektorzy szkół średnich w powiecie świdnickim wznowili próby przeprowadzenia klasyfikacji uczniów klas maturalnych. W większości placówek nie udało się zebrać kworum, ale jest wyjątek.

Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli. Mimo to zostały przeprowadzone egzaminy gimnazjalne i po ósmej klasie, ale wciąż pod znakiem zapytania stoją matury, które powinny rozpocząć się 6 maja. W większości szkół średnich nie udało się przeprowadzić klasyfikacji uczniów klas maturalnych, a bez tego młodzież nie będzie mogła przystąpić do egzaminu.

Podczas wczorajszych Rad Pedagogicznych nie udało się zbierać kworum w I i II LO w Świdnicy, Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespole Szkół nr 1 w Świdnicy, w Zespole Szkół Zawodowych w Żarowie. Część dyrektorów zwołała kolejne rady na dzisiaj, inni na piątek. Jedyną szkołą, o której wiadomo z całą pewnością, że Rada Klasyfikacyjna została przeprowadzona z sukcesem, to Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu.

Rząd chce w drodze błyskawicznej nowelizacji ustawy o prawie oświatowym dać uprawnienia do klasyfikowania uczniów dyrektorom szkół. Jeśli jednak strajk się nie zakończy, nadal nie wiadomo, czy maturę uda się przeprowadzić. – Egzaminy pisemne jeszcze jakoś udałoby się zorganizować, ale ustnych na pewno nie. Potrzebni są egzaminatorzy z uprawnieniami, których nie da się z dnia na dzień zastąpić – mówi Krystyna Kowalonek, dyrektorka ZSBE w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułBezpłatne wejściówki na koncert Mazowsza w Świdnicy
Następny artykułPorzucony wrak BMW przy łączniku [FOTO]