Strona główna Wydarzenia Świdnica Elektroniczne tablice na kolejnych przystankach. Trwa montaż

Elektroniczne tablice na kolejnych przystankach. Trwa montaż

3

Po dziesięciu zamontowanych w ubiegłym roku elektronicznych tablicach przystankowych przyszła pora na kolejnych pięć ekranów, które będą informować pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej o godzinie odjazdu najbliższych autobusów i ich możliwym opóźnieniu. 

Pod koniec marca 2018 roku podpisano umowę z firmą R&G z Mielca, której za blisko 700 tys. złotych powierzono dostawę, montaż i uruchomienie 15 elektronicznych ekranów. Dwustronne tablice będą wyświetlały 4 najbliższe odjazdy z danego przystanku. Mają pokazywać przewidywany czas przyjazdu autobusów, uwzględniając ewentualne opóźnienia. Rozwiązanie ma na celu ułatwienie korzystania z komunikacji miejskiej i już teraz sprawdza się w wielu dolnośląskich miastach, w tym we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy

W pierwszej kolejności tablice stanęły na przystankach: pl. Grunwaldzki/kiosk, pl. Grunwaldzki/Jonatan, pl. św. Małgorzaty/Łukasińskiego, pl. św. Małgorzaty/Chrobrego, Pobożnego, Kopernika (w stronę centrum), Riedla (w stronę centrum), E. Plater/pętla, Łukasińskiego/Gdyńska, oraz pl. Wolności/Równa.

4 kwietnia ruszyły prace przy stawianiu dalszych pięciu ekranów, które pojawią się przy przystankach: Zamenhofa (w stronę centrum), pl. Drzymały, Westerplatte/Śląska, Muzealna (w stronę centrum), Muzealna/baszta.

To nie jedyne udogodnienie na jakie mogą liczyć pasażerowie MPK Świdnica. – Dostępność do informacji pasażerskiej o rzeczywistym czasie odjazdu zostanie rozszerzona poprzez wyposażenie wszystkich przystanków w całej sieci komunikacyjnej w naklejki z kodami QR odsyłającymi do wirtualnej wersji dynamicznej informacji. Dzięki temu każdy podróżny korzystający z usług komunikacji miejskiej, znajdujący się na którymkolwiek przystanku, będzie mógł w prosty sposób sprawdzić kiedy podjedzie na przystanek oczekiwany autobus. Łącznie zostaną wywieszone 264 kody, z czego na terenie Świdnicy na 88 przystankach z wiatami oraz 33 słupkach przystankowych. Naklejki zostaną również umieszczone na 143 przystankach na terenie gmin: Świdnica i Marcinowice – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Do korzystania z tego rozwiązania potrzebny jest jedynie smartfon wyposażony w darmową aplikację do odczytu kodów kreskowych i QR oraz dostęp do internetu.

/mn/

Poprzedni artykułMiędzynarodowe warsztaty w Morawie
Następny artykułSkutecznie walczą o wyjazd na mistrzostwa świata!