Strona główna 0_Slider Dni Świebodzic 2019. Kto zagra na 740-lecie miasta?

Dni Świebodzic 2019. Kto zagra na 740-lecie miasta?

0

Strachy na Lachy, TEDE, Marcin Daniec i Blue Cafe pojawią się podczas tegorocznych Dni Świebodzic. Impreza odbędzie się w dniach 8-9 czerwca.

Imprezę jak co roku uświetnią występy znanych i lubianych gwiazd. Różnorodny repertuar z pewnością nie pozwoli nikomu się nudzić. Pierwszego dnia mieszkańcy będą mogli posłuchać przebojów zespołu Strachy na Lachy. Nieco później wystąpi jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hip-hopowej TEDE. W niedzielę miasto zapewni sporą dawkę humoru podczas występu znanego i cenionego satyryka Marcina Dańca. Na pożegnanie zagra zespół Blue Cafe.

Na tym nie koniec atrakcji. W 2019 roku jest bowiem obchodzony jubileusz 740-lecia nadania praw miejskich Świebodzicom. Świętowanie potrwa cały rok, a zainaugurowała je w ubiegłotygodniowa prelekcja Róży Stolarczyk – „Świebodzice – zapomniane dziedzictwo”. W ramach jubileuszowych obchodów odbędą się również m.in. koncerty organowe, cykl wykładów dotyczących historii miasta, liczne imprezy sportowe i rozrywkowe.

Jak zapowiada świebodzicki magistrat, już wkrótce podane zostaną kolejne informacje dotyczące obchodów oraz szczegółowy program Dni Świebodzic.

/mn/

Poprzedni artykułReanimacja na przystanku
Następny artykuł„Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”. Rusza projekt dla seniorów