Strona główna Wydarzenia „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”. Rusza projekt dla seniorów

„Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”. Rusza projekt dla seniorów

0

Fundacja św. Jadwigi w Morawie otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 na realizację projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”. W środę w Świdnicy odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie.

zdjęcie ilustracyjne

Celem projektu „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” jest rozwój aktywności społecznej osób starszych poprzez integrację wewnątrz i międzypokoleniową oraz rozwój wolontariatu senioralnego. Projektem obejmiemy w sumie 100 osób, w tym 80 seniorów w wieku 60 + i 20 przedstawicieli młodego pokolenia – tłumaczy Marzena Muszyńska-Szwegler z Fundacji św. Jadwigi.

W projekcie przewidujemy działania wolontariatu senioralnego, warsztaty i wykłady, bogatą ofertę edukacyjną – rozwijanie pasji, vademecum zdrowego seniora, wycieczki i spotkania z kulturą , koncerty, spotkania ze znaczącymi seniorami, działania międzypokoleniowe, warsztaty ceramiczne, fotograficzne, przewodnickie, spotkania z młodzieżą a także dużo wspólnej zabawy – wylicza Muszyńska-Szwegler.

3 kwietnia o godzinie 15.45 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ulicy Długiej 33 odbędzie się spotkanie informacyjne dla seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie.

/Fundacja św. Jadwigi, opr. mn/

Poprzedni artykułDni Świebodzic 2019. Kto zagra na 740-lecie miasta?
Następny artykułŚwidniczanki na trzeciej lokacie