Strona główna 0_Slider Biskup świdnicki: przywódcy Unii Europejskiej gardzą wartościami chrześcijańskimi

Biskup świdnicki: przywódcy Unii Europejskiej gardzą wartościami chrześcijańskimi

52

O zagrożeniach dla europejskiego chrześcijaństwa mówił bp. Ignacy Dec w homilii wygłoszonej podczas mszy w katedrze świdnickiej. – Kiedyś wiał do nas nieprzyjazny wiatr ze Wschodu. Przynosił nam do praktykowania utopijną ideologię marksistowską, która przyniosła tyle nieszczęścia ludziom i na naszych oczach poniosła klęskę. (…) Od pewnego czasu wieje utopijny wiatr, tym razem z Zachodu – twierdził w wielkanocnym kazaniu.

Chrześcijaństwo w Europie jest mocno zagrożone. W Europie zachodniej przemienia się świątynie na restauracje, biblioteki, muzea. Słyszymy o pożarach kościołów. 15 kwietnia ofiarą pożaru padła katedra Notre Dame w Paryżu, ikona chrześcijaństwa we Francji i w Europie. Kard. Dziwisz powiedział, że to symbol płonącej Europy. Wielu mówi, że to mocne ostrzeżenie dla naszego kontynentu. Niektórzy pytają czy będzie odbudowana, czy zostanie odbudowane chrześcijaństwo we Francji, które w pierwszej córze Kościoła stopniało do 5-6%? Przywódcy Unii Europejskiej gardzą wartościami chrześcijańskimi i Chrystusa chcą wyrzucić na margines życia, a może nawet na śmietnik historii – mówił biskup świdnicki w homilii wygłoszonej z okazji niedzieli wielkanocnej.

Niepokoimy się także o los chrześcijaństwa i Kościoła w naszym ojczystym Domu. Kiedyś wiał do nas nieprzyjazny wiatr ze Wschodu. Przynosił nam do praktykowania utopijną ideologię marksistowską, która przyniosła tyle nieszczęścia ludziom i na naszych oczach poniosła klęskę. Niestety diabeł nie daje za wygraną. Podejmuje nadal beznadziejną walkę z człowiekiem. Od pewnego czasu wieje utopijny wiatr, tym razem z Zachodu, wieje od przefarbowanych zwolenników wspomnianej ideologii marksistowskiej – podkreślał świdnicki hierarcha.

Jak tłumaczył, marksizm ideologiczny zamieniono na marksizm kulturowy, a walkę klas na walkę płci. – Promuje się ideologię gender, a w niej seksualizację dzieci. Zmierza się w poszczególnych krajach zachodnich do legalizacji: aborcji, eutanazji, związków partnerskich. Wszystko to nie podoba się Panu Bogu – zaznaczył bp. Dec.

/opr. mn/

Poprzedni artykułSkradziono rower
Następny artykułChór z Jaworza w Kościele Pokoju