Strona główna 112 95-latka poczęstowała wodą i straciła oszczędności

95-latka poczęstowała wodą i straciła oszczędności

3

 Do oszustów i złodziei działających „na wnuczka” czy na „hydraulika” dołączyły osoby proszące o pomoc, szklankę wody, kanapkę lub lekarstwo. Za życzliwość 95-latka zapłaciła utratą oszczędności.


Młoda, z wyglądu około 30-letnia kobieta na klatce schodowej poprosiła 95-letnią mieszkankę Jaworzyny Śląskiej o szklankę wody. Starsza pani zaprosiła ją do swojego domu i z życzliwości poczęstowała wodą.  Kobieta szukała różnych wybiegów, by przedłużyć czas m.in. przeszukując i wyjmując rożne przedmioty ze swojej torebki. Na początku nic też nie wzbudziło podejrzeń seniorki. Młoda kobieta nagle oświadczyła, że musi wyjść. Po kilku godzinach od jej wyjścia 95-latka zauważyła, że z dużego pokoju z kredensu zniknęły pieniądze – 13 tysięcy złotych. Sprawcy bez żadnych skrupułów wykorzystali ufność i „dobre serce” starszej pani.

Po raz kolejny świdniccy policjanci apelują o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi.  Oszuści szukają najróżniejszych sposobów, by uśpić czujność starszych, samotnych osób.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułPół tysiąca kilometrów w jedną dobę dla Agnieszki
Następny artykułSzkolenie BHP online, czyli alternatywa dla tradycyjnej formy