Strona główna Wydarzenia Wspomóż oddział hematologii. Wkrótce zbiórka krwi w Strzegomiu

Wspomóż oddział hematologii. Wkrótce zbiórka krwi w Strzegomiu

0

Od kilku tygodni w Wałbrzychu działa oddział hematologii, zabezpieczając potrzeby chorych, zarówno leczonych stacjonarnie jak i ambulatoryjnie, którzy nie muszą czekać już na miejsce we Wrocławiu czy Legnicy. Leczenie pacjentów, odbywa się m.in. poprzez podawanie preparatów krwiopochodnych. Wzrosło więc bardzo mocno zapotrzebowanie na ten cenny lek.  Stąd apel o udział w najbliższych zbiórkach.

Lista chorych, którzy wymagają leczenia hematologicznego jest duża i stale rośnie. Należy przypomnieć, że do zadań oddziału hematologii należą: leczenie niedoborów odporności, niedokrwistości, zaburzenia krzepnięcia oraz nowotworów hematologicznych – poprzez np. przeszczepy szpiku oraz przygotowywaniem leków cytostatycznych (wykorzystywanych w chemioterapii). Aktualnie odział posiada 14 łóżek oraz przychodnie hematologiczną, gdzie pacjenci mogą się leczyć ambulatoryjnie – wyjaśnia Joanna Ziejło-Augun z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

RCKiK zaprasza do udziału w najbliższej zbiórce krwi organizowanej na terenie powiatu. Odbędzie się ona 12 marca od godziny 9.00 do 13.00 w hali sportowej OSiR przy ulicy Mickiewicza 2 w Strzegomiu. Dzień później zaplanowano zbiórkę w Urzędzie Miasta w Świebodzicach, natomiast 14 marca na ulicy Dworcowej w Świdnicy, gdzie tradycyjnie stanie krwiobus – w obu przypadkach akcja oddawania krwi także odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00. – Wartością dodaną, jest to że każdy dawca, który będzie sobie tego życzył może bezpłatnie otrzymać wyniki badań. Zachęcamy do pomocy oraz profilaktyki! – zaznacza Ziejło-Augun.

/opr. mn/


Poprzedni artykułGaleria Świdnicka zaprasza na Jarmark Tradycyjny
Następny artykułŚwidniczanin pokonał zamarznięty Bajkał! [FOTO]